Vizita.si

takšno

Novice 04. 09. 2024 14.38

Po spletu krožijo lažna obvestila o izbruhu nove bolezni

Po elektronski pošti krožijo lažna obvestila, ki naj bi jih pošiljalo ministrstvo za zdravje. Besedilo vključuje opozorilo o izbruhu nove nalezljive bolezni in poziv k cepljenju. Na ministrstvu za zdravje opozarjajo, da gre za zlonamerno sporočilo, na katerega naj prejemniki ne odgovarjajo, prav tako naj ne odpirajo priloženih priponk.

Zdravje 01. 09. 2024 04.46

Ali je za bolečine v ramenih krivo spanje na boku?

Mnogo ljudi najraje spi na boku. Takšno spanje ohranja dihalne poti odprte, zmanjša smrčanje in zmanjša tudi simptome spalne apneje. Prav tako postavi hrbtenico v nevtralen položaj in lahko zmanjša zgago. Ima pa seveda tudi slabo plat – lahko občutite povečano bolečino v ramenih, saj več ur pritiskate na eno ramo.

Psiha 21. 08. 2024 04.40

Zakaj je pomembno, da sprejmeš svoje telo?

Trebušček je za mnoge punce predmet pomanjkanja samozavesti. Morda je čas, da se začnemo zavedati, da je trebušček nekaj popolnoma normalnega!

Simptomi in bolezni 11. 08. 2024 04.32

Kaj je vulvodinija?

Vulvodinija je izraz, s katerim označujemo kronično bolečino ali nelagodje okoli odprtine nožnice (vulve), za katero ni znanega vzroka in traja vsaj tri mesece.

Prehrana 08. 08. 2024 04.46

5 razlogov, zakaj je zdravo prehranjevanje postalo tako zapleteno

Imate težave z zdravim prehranjevanjem? Zdi se, da je naš odnos do hrane postal precej zapleten, a zakaj je temu tako?

Aktivno življenje 04. 08. 2024 04.07

Učinkovita vaja, na katero pozabljamo

Preskakovanje kolebnice. Ste to počeli kot otrok? Tedaj je bila to zabava. Lahko je tudi danes. Hkrati pa je še učinkovita vaja. Kot je pokazala študija dveh ameriških univerz East Carolina University in Appalachian State University, takšno gibanje kolena obremeni manj kot tek, hkrati lahko porabimo celo več energije.

Prehrana 02. 08. 2024 04.22

Ali je prehranjevanje pred zasloni res tako slabo?

V današnjem hitrem svetu, kjer nam pogosto zmanjkuje časa za sprostitev, je prehranjevanje pred zasloni postala vsakdanja navada. Kljub udobju in prijetnem vzdušju se strokovnjaki strinjajo, da gledanje televizije med jedjo prinaša številne negativne posledice. V tem članku bomo raziskali, zakaj je ta navada škodljiva in kako vpliva na naše telesno ter čustveno stanje.

Koža 27. 07. 2024 04.00

Strokovnjakinji za kožo razkriva najpogostejše poletne težave

Sončne opekline, alergijske reakcije in izpuščaji ter podobno so le ene od mnogih poletnih tegob in težav s kožo.

Simptomi in bolezni 17. 07. 2024 04.36

Zgodnji znaki in pogosti simptomi multiple skleroze

Multipla skleroza se običajno začne kazati že med 20. in 40. letom starosti. Na začetku je mogoče celo, da se simptomi sprva izboljšajo, nato pa se spet vrnejo močnejši. To se imenuje recidivno-remitentna multipla skleroza in je najpogostejša vrsta, ki jo imajo ljudje, ko jim postavijo diagnozo.

Duševno zdravje 14. 07. 2024 04.20

To so znaki alkoholizma

V letu 2014 je bilo v Sloveniji po podatkih Nacionalnega inštituta skupaj 3.545 primerov hospitalizacij izključno zaradi posledic škodljive rabe alkohola, v povprečju je bilo vsakodnevno zabeleženih deset primerov zdravljenih v bolnišnici zaradi bolezni in stanj, ki jih je bilo mogoče s stoodstotno verjetnostjo pripisati alkoholu, najpogostejši vzrok za hospitalizacije so bile duševne in vedenjske motnje zaradi uživanja alkohola (72 %) ter alkoholna bolezen jeter (23 %), 184 bolnišnično obravnavanih primerov (5 %) pa so predstavljali mladi do 19. leta starosti. Na NIJZ poudarjajo, da škodljiva raba alkohola v Sloveniji predstavlja velik javnozdravstveni problem, ki pa je tudi družbeni problem, saj posledice nosi tako posameznik kot njegovi svojci, pa tudi lokalna skupnost in celotna družba.

Zdravje 12. 07. 2024 04.04

Pijte limonin sok, če se spopadate s temi težavami

Limone so bogat vir vitamina B6, železa, kalija in dietetnih vlaknin. Poleg tega lahko samo z eno limono zaužijete 187 odstotkov priporočenega vnosa vitamina C. Prav zato pomagajo krepiti imunski sistem in lahko pomagajo ob naslednjih težavah.

Puberteta 04. 07. 2024 04.48

Tako lahko starše prepričaš, da greš lahko prvič sam na morje

Pomembni mejniki v odraščanju vključujejo priložnosti za razvijanje neodvisnosti in samostojnosti. Eden od teh korakov je vsekakor tudi prvo samostojno potovanje na morje s prijatelji.

Tuje 22. 06. 2024 04.42

Pokazala svoj obraz in razkrila, zakaj zavrača botoks in lepotne operacije

Manekenka Paulina Porizkova je na Instagramu pokazala naravni obraz 58-letnice, kot je zapisala. Spregovorila je o tem, zakaj zavrača botoks in polnila, še manj pa plastične operacije.

Duševno zdravje 06. 06. 2024 04.56

Kako prenehati z razmišljanjem 'vnaprej'?

Čuječnost je protistrup navadi možganov, ki se nagibajo k nenehnemu razmišljanju o prihodnosti.

Estetska medicina 03. 06. 2024 04.29

Dejstva, ki jih moramo vsi poznati o lepotnih posegih

Ljudje imamo pet osnovnih čutil, s katerimi vonjamo, okušamo, vidimo, slišimo in tipamo. Smo bitja, ki se glede na okolja zanašajo tudi in predvsem na vizualno podobo sveta, ki ga gledamo. Ne čudi torej dejstvo, da se vsi trudimo, da bi bili videti čim bolj lepo, kajne?

Puberteta 30. 05. 2024 04.35

Osnovna ličila, ki jih moraš poznati in imeti

Večina deklet se v najstniškem obdobju slej ko prej začne ličiti. Ene bolj, druge manj. Nekatera dekleta imajo ličila izjemno rada, druge sploh ne zanima. Popolnoma nič ni narobe, če te ličila ne zanimajo, vsekakor pa bomo v tem članku zajeli ličila, ki jih mora imeti vsako dekle, ki se za to zanima.

Dieta 28. 05. 2024 04.48

Zato ne bi smeli hujšati pred poletjem

Ko se približuje poletje, mnogi čutijo pritisk, da bi morali hitro izgubiti kilograme, da bi dosegli tako imenovano 'popolno poletno postavo'. Ta trend, ki ga pogosto spodbujajo mediji in družbena omrežja, je ne samo nesmiseln, ampak tudi potencialno toksičen za naše fizično in mentalno zdravje.

Odnosi in spolnost 24. 05. 2024 04.30

Največji miti pop psihologije in znanost, ki se skriva za njimi

Kljub mnogim znanstvenim spoznanjem na področju psihologije smo v današnjem času še vedno obkroženi z miti, neresnicami in posploševanjem informacij. Koliko resnice se skriva v tem, da ljudje uporabljamo samo 10 odstotkov možganov? In ali je res, da nasmeh reši vse težave ter izboljša počutje? Se nasprotja res privlačijo? Veliko informacij še vedno temelji na starih prepričanjih, znanost pa na srečo z vsakim dnem znova odkriva zmote in resnice. Preverite 10 najbolj zanimivih.

Zlata leta 19. 05. 2024 04.44

Tako boste 'videti' mlajši

Filozofija dolgega življenja, predvsem pa vitalnosti posameznika, je že stoletja predmet številnih razprav. Zdi se tako zapletena in težavna za razumevanje, toda, ali je res? Konstanto poudarjamo čisto običajne stvari, kot so kakovosten spanec, pomen prostega časa, dovolj gibanja, rekreacija uma in telesa, omejitev alkoholnih pijač, opustitev kajenja ... pa se tega tudi držimo?

Srčno žilne bolezni 12. 05. 2024 04.28

Srčno-žilne bolezni so lahko povezane s tem

Nobeno presenečenje ni, da je pogosto ali celo redno uživanje ocvrte hrane povezano z večjim tveganjem za razvoj srčno-žilnih bolezni. Poglejmo si, kaj je razkrila nova študija.

Prebava 29. 04. 2024 04.00

Kaj pomeni, če je blato takšno?

Strokovnjaki menijo, da bi morali biti pozorni na videz, predvsem na barvo in obliko iztrebka, pa tudi na vonj samega blata.

Simptomi in bolezni 24. 04. 2024 04.22

7 znakov, da vam primanjkuje selena

Bleda koža in lomljivi nohti, možganska megla in utrujenost niso le znaki starosti, ampak so lahko pokazatelji, s katerim vam vaše telo skuša povedati, da vam primanjkuje selena.

Duševno zdravje otrok 22. 04. 2024 04.29

Kaj je samopoškodovalno vedenje?

Kot je razvidno že iz samega imena, je to vedenje povezano s poškodbami, ki si jih zadajamo sami. Pri tem gre največkrat za način obvladovanja stresa, čustvenih težav in stisk. Ko si posameznik zada telesno bolečino, za kratek čas omili čustveno bolečino, zaradi katere močno trpi.

Novice 16. 04. 2024 04.32

''So malenkosti, ki bi bolnikom ali staršem obolelih otrok ogromno pomenile''

Od septembra dalje je zaživela ideja Anje Kastelic, posvečene sestre iz skupnosti Na tvojo Besedo, da bi v minoritskem samostanu v središču Ljubljane onkološkim bolnikom in staršem otrok, ki se zdravijo na pediatrični kliniki, nudili nastanitev. Na voljo imajo štiri samostojne sobe s kopalnico ter souporabo kuhinje. Želeli bi, da se vest o tem razširi med ljudi, ki nastanitev potrebujejo.

Novice 04. 04. 2024 14.40

Krkine tople zgodbe že 70 let

Tik pred praznovanjem Krkine 70-letnice in tri dni pred svetovnim dnevom zdravja so se skupaj s specialisti pediatrije posvetili dobrim dejanjem, tokrat namenjenim zdravstveni oskrbi najmlajših bolnikov. V preteklih tednih so otroškim oddelkom vseh desetih slovenskih splošnih bolnišnic in pediatričnima klinikama obeh univerzitetnih kliničnih centrov podarili medicinske naprave in opremo, ki jo najbolj potrebujejo in ki bo omogočila še boljšo diagnostiko in zdravljenje otrok.

Psiha 03. 04. 2024 04.43

Zakaj se ti ni treba obremenjevati s popolno postavo?

Se tudi tebi zdi, da je čas, da opustiš ideale popolne postave in začneš ceniti svoje telo točno takšno, kot je?

Zdravje 26. 03. 2024 12.57

Strokovnjak razkriva: kako v trenutnih razmerah najhitreje do zdravnika?

Slovenski zdravstveni sistem že nekaj let pestijo resni izzivi. Pacienti najbolj intenzivno občutimo zlasti dva: pomanjkanje zdravnikov in (pre)dolge čakalne dobe. Situacijo je nedavno še dodatno zaostrila stavka zdravniškega sindikata Fides in ljudje se upravičeno sprašujemo, ali bomo, če zbolimo ali se poškodujemo, sploh imeli možnost ustrezne zdravniške obravnave v doglednem času. Pri iskanju odgovorov na to in na podobna vprašanja, ki se dotikajo zdravniške oskrbe, smo se obrnili tudi na zavarovalnice - in prišli do zanimivih ugotovitev!

Aktivno življenje 21. 03. 2024 04.29

4 nasveti, kako po dolgem premoru ponovno začeti z vadbo

Za prekinitev vadbe obstaja nešteto razlogov, a če prisegamo na zdrav način življenja vemo, da v različnih obdobjih ljudje močno pogrešamo telovadbo. Ne glede na to, ali telovadite in boste telovadili dvakrat ali petkrat na teden, ne glede na to, ali boste doma, v parku ali v telovadnici, in ne glede na samo vrsto vadbe pa obstaja nekaj praktičnih nasvetov, kako se spet spraviti v gibanje čim bolj optimalno.

Psiha 19. 03. 2024 04.04

Življenjski nasveti za 20-letnike, ki si želijo čustvene zrelosti

Če bi mladost vedela, kar ve starost, starost pa bi zmogla, kar zmore mladost, bi lahko rekli, da je življenje idilično. A vemo, da temu ni tako.

Bolezni 07. 02. 2024 04.44

8 stvari, ki lahko uničijo vaša jetra

Alkohol je najbolj znan uničevalec jeter, ki pa še zdaleč ni edini. Kaj lahko storimo, da bi zaščitili največji organ v našem telesu, ki opravlja vrsto zelo pomembnih nalog? Poškodbe jeter lahko sčasoma pripeljejo tudi do raka in odpovedi organa.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996