Vizita.si

tako

Srčno žilne bolezni 11. 06. 2024 04.23

Tak srčni utrip ni normalen

Občutek utripa na zapestju nam lahko da številne odgovore o delovanju in zdravju srca. Od tega, koliko smo stari, kakšno je vreme in ali se ukvarjamo s športom, je odvisen tudi naš utrip.

Prehrana 11. 06. 2024 04.23

Kaj se dogaja v telesu, ko organizmu primanjkuje magnezija?

Znanstveniki z Univerze Minnesota so v delu 'Food as Information Examples of the Roles Nutrients Play' – Primeri, kako nutrienti vplivajo na organizem odkrili, kako hranljive vrednosti delujejo na določene organe in jim omogočajo, da opravljajo svoje naloge.

Zdrav Lajf 11. 06. 2024 04.16

Miti in dejstva o seksu med menstruacijo

Kaj moraš vedeti o seksu med menstruacijo? Da ali ne? Poglejmo si najpogostejše mite in dejstva.

Koža 09. 06. 2024 04.45

Srbeče materino znamenje je lahko nevarno

Vas znamenje skrbi? Lahko gre za simptom kožnega raka.

Duševno zdravje 08. 06. 2024 04.54

5 znakov, da ste deloholik

Ob besedi deloholizem lahko pomislimo na pridnega in delovnega človeka, ki je predan svoji službi, mogoče na odsotnega starša, ki otrokom večkrat reče, nimam časa, na sodelavca, ki blesti na vsakem sestanku ali na poslovno žensko, ki je svoje življenje večinoma posvetila karieri. Kakor koli, definicija deloholizma je jasna in govori o obsedenosti z delom, ki jo lahko vodijo močne in nenadzorovane notranje prisile.

Bolezni od A do Ž 08. 06. 2024 04.11

Laringitis: vzroki, simptomi in načini zdravljenja

Laringitis se pojavi, ko se glasilke vnamejo zaradi prekomerne uporabe, draženja ali okužbe. Laringitis je lahko akuten (kratkotrajen) in traja manj kot tri tedne ali kroničen (dolgotrajen) in traja več kot tri tedne.

Aktivno življenje 08. 06. 2024 04.09

Menite, da živite dovolj aktivno življenje?

Ali razmišljate o prenehanju vadbe? Ste vadbo prekinili zaradi tega, ker ste preprosto morali? Sploh ne telovadite? Poglejmo si, kako prekinitev vadbe vpliva na naše možgane in naše telo.

Bolezni 07. 06. 2024 04.45

Simptomi revmatoidnega artritisa, ki jih ne smete spregledati

Revmatoidni artritis ima lahko številne simptome. Najpogostejši so otrdeli, boleči sklepi in utrujenost, toda ta bolezen povzroča vnetje v številnih delih telesa, zato imate morda simptome, za katere ne veste, da so povezani. Nekateri med njimi so lahko znaki resnih zapletov, ki ogrožajo vaše organe ali celo življenje. Če imate katerega od teh simptomov, se z njimi ne poskušajte spopasti sami, temveč se obrnite na svojega zdravnika.

Duševno zdravje 06. 06. 2024 04.56

Kako prenehati z razmišljanjem 'vnaprej'?

Čuječnost je protistrup navadi možganov, ki se nagibajo k nenehnemu razmišljanju o prihodnosti.

Pediatrija 05. 06. 2024 04.55

Kako resen je gestacijski diabetes?

Gestacijski diabetes ali nosečniška sladkorna bolezen je sladkorna bolezen, ki se prvič odkrije med nosečnostjo (gestacijo). Tako kot druge vrste sladkorne bolezni tudi gestacijski diabetes vpliva na to, kako vaše celice uporabljajo sladkor (glukozo).

Rakave bolezni 05. 06. 2024 04.54

Najpogostejši simptomi raka materničnega vratu

Rak materničnega vratu je rak celic v materničnem vratu. Redni ginekološki pregledi, Papa testi in varna spolnost so najpomembnejši koraki, ki jih lahko naredite pri preprečevanju raka materničnega vratu. Kirurgija, obsevanje in kemoterapija pa so glavni načini zdravljenja raka materničnega vratu.

Zdrav Lajf 05. 06. 2024 04.43

5 načinov, kako lahko poskrbiš za zdravo prehrano

Danes se zdravo prehranjevanje zdi izjemno težavno, a nikakor ni treba, da je tako. Upoštevajte zgolj 5 naslednjih nasvetov, ki vam lahko pomagajo, da čez dan dlje časa ostanete siti, da se izognete nezdravim prigrizkom in da dobite dovolj energije za čez dan!

Prehrana 05. 06. 2024 04.29

Odlična ideja za zdrav zajtrk

Zakaj si ne bi zajtrka pripravili iz prosene kaše? Proso je odličen vir mineralov, kot so magnezij, baker, mangan in fosfor. Vsi imajo zelo koristne učinke. Magnezij denimo nujno potrebujemo za normalno odvijanje več kot 300 procesov, ki potekajo v telesu. Sodeluje tako pri presnavljanju hrane kot pri delovanju živčevja.

Seks & razmerja 04. 06. 2024 04.40

Ali prvi seks boli?

Ko ima ženska ali punca prvič vaginalni spolni odnos, je lahko ta nekoliko boleč. Lahko pride celo do blage krvavitve, vendar ni vedno tako.

Novice 03. 06. 2024 05.00

Dom brez ovir: stopniščno dvigalo za enostaven prehod med nadstropji

Osebe z gibalnimi oviranostmi in starejši ljudje se soočajo s težavami pri hoji, največji problem pa jim predstavljajo vzponi ter spusti po stopnicah. Stopniščno dvigalo je v tem primeru hitra in varna rešitev za dostop do zgornjega nadstropja v stanovanjski hiši ali bloku, saj se z njegovo pomočjo brez naprezanja povzpnemo na vrh stopnišča.

Prebava 03. 06. 2024 04.57

To je pogosto spregledan simptom funkcionalnih motenj prebavil

Če se že dalj časa soočate z zgago, boste najprej verjetno pomislili, da gre za gastroezofagealno refluksno bolezen (GERB), ki nastane zaradi vračanja želodčne vsebine v požiralnik, vzrok zanjo pa je nepravilno delovanje spodnje mišice zapiralke požiralnika. Toda pri približno 70 % ljudi, ki se spopadajo z zgago, ni zaznati znakov poškodb na požiralniku. Kaj je torej v teh primerih krivo za neprijetno pekočo bolečino za prsnico?

Estetska medicina 03. 06. 2024 04.29

Dejstva, ki jih moramo vsi poznati o lepotnih posegih

Ljudje imamo pet osnovnih čutil, s katerimi vonjamo, okušamo, vidimo, slišimo in tipamo. Smo bitja, ki se glede na okolja zanašajo tudi in predvsem na vizualno podobo sveta, ki ga gledamo. Ne čudi torej dejstvo, da se vsi trudimo, da bi bili videti čim bolj lepo, kajne?

Zdravje 02. 06. 2024 04.44

So težave s spanjem lahko pokazatelj bolezni?

Na kakovost našega spanja vplivajo različne stvari – od prehrane, načina življenja, do pretiranega uživanja alkoholnih pijač in vsega ostalega. Prav tako lahko kakovost spanja oz. težave z njim povzročajo različne bolezni. Poglejmo si najpogostejše zdravstvene težave, ki motijo kakovost spanca.

Bolezni 02. 06. 2024 04.29

Znaki, da imate zamaščena jetra

Sedeč način življenja, nezdrave prehranjevalne navade, onesnažen zrak, kajenje, alkohol, stres in pomanjkanje spanja, vse to in še več lahko vpliva na naša jetra. Bolezen zamaščenih jeter večkrat poteka tiho, a jo po določenih znakih lahko tudi prepoznamo. Več o tem si lahko preberete v nadaljevanju.

Dieta 01. 06. 2024 04.43

Triki za hujšanje, ki vam bodo vzeli 'le 5 minut'

V današnjem tempu življenja si vsi želimo uspeha in sprememb z danes na jutri, čeprav vemo, da te niso vedno mogoče. Vseeno pa obstajajo, posebej, ko je govora o hujšanju, določeni triki, ki definitivno pomagajo na poti do uspeha. Poglejmo si nekatere najpogostejše, ki vam bodo zagotovo prišli prav.

Zdravje 01. 06. 2024 04.34

5 razlogov za hudo žejo

Žeja je način, kako vam vaše telo sporoči, da mu primanjkuje vode, ki jo potrebuje za normalno in dobro delovanje. Običajno je, da ste žejni, ko je vroče ali po intenzivni vadbi. Kaj pa, ko in če se žeja pojavi nenadno, brez očitnega razloga? Poglejmo si, zakaj in kdaj lahko pride do tega.

Zdravje 31. 05. 2024 12.50

Bolečina se nikoli ne pojavi brez razloga

Slovensko javno zdravstvo se sooča z vse večjimi izziivi in glede na aktualno dogajanje ni videti, da bi se stanje lahko kmalu korenito izboljšalo. Medtem pa so čakalne dobe na specialistične preglede in posege vse daljše, pacienti vse bolj zaskrbljeni. A ni treba, da je tako: s pametnimi odločitvami si lahko zagotovite zdravniško pomoč takoj, ko jo potrebujete!

Bolezni od A do Ž 31. 05. 2024 04.47

7 simptomov želodčne razjede

Peptični ulkusi ali peptične razjede so odprte rane, ki se razvijejo na notranji sluznici želodca in zgornjem delu tankega črevesa. Najpogostejši simptom je bolečina v želodcu.

Zlata leta 31. 05. 2024 04.47

Kako prepoznati artritis?

V Sloveniji imamo okoli 24.000 bolnikov z artritisom in več kot 230.000 oseb z revmatičnimi obolenji. Zaskrbljujoče je dejstvo, da je vedno več bolnikov med otroki. Stereotip, da je to zgolj bolezen starejših, torej že dolgo ne drži več.

Bolezni živčevja in možganov 31. 05. 2024 04.45

Prvi znaki kapi, ki jih morajo poznati tudi mladi

Čeprav se tveganje za kap povečuje s staranjem, pa lahko do kapi pride pri katerikoli starosti, celo v otroštvu. Kljub vsemu se po podatkih Ameriškega združenja za kap tveganje za kap poveča za skoraj dvakrat vsakih 10 let po 55. letu starosti. Ne glede na starost, pa je dobro poznati prve zake kapi.

Dieta 30. 05. 2024 04.54

Kaj je res in kaj ni, ko se govori o alkalni dieti?

Nenehno smo bombardirani z dietami, spremembami življenjskega sloga, metodami hujšanja in drugimi trendi, ki so povezani s tem, kar zaužijemo. Modna beseda, ki v zadnjih nekaj letih osvaja vse vidike našega življenja, je alkalna dieta.

Puberteta 30. 05. 2024 04.35

Osnovna ličila, ki jih moraš poznati in imeti

Večina deklet se v najstniškem obdobju slej ko prej začne ličiti. Ene bolj, druge manj. Nekatera dekleta imajo ličila izjemno rada, druge sploh ne zanima. Popolnoma nič ni narobe, če te ličila ne zanimajo, vsekakor pa bomo v tem članku zajeli ličila, ki jih mora imeti vsako dekle, ki se za to zanima.

Zdravje 30. 05. 2024 04.04

To lahko hormoni naredijo našemu telesu

Kaj so hormoni? Katere stvari v našem telesu so podvržene optimalnemu delovanju hormonov? Kaj hormoni delajo za nas, nam in našemu telesu? Predvsem pa, kako natančno delujejo ti kemični prenašalci sporočil?

Novice 29. 05. 2024 05.00

Promocijski material za bolj zdravo življenje

Za mnoge izmed nas sta zdravje in dobro počutje postali najpomembnejši vrednoti v življenju. Ponudba promocijskih izdelkov, ki ju navdihujejo, pa lahko poveča zadovoljstvo strank in izboljša kakovost njihovega življenja. Mnoga podjetja in blagovne znamke s pridom izkoriščajo ta trend za rast prepoznavnosti in prodaje.

Prebava 28. 05. 2024 09.08

To so razlogi, zakaj vse več posameznikov izbira postbiotike namesto probiotikov

V sodobnem tempu življenja se vsak dan srečujemo s situacijami, ki lahko negativno vplivajo na našo prebavo. Posledično se pogosto pojavijo neprijetni simptomi, kot so napihnjenost, napenjanje in bolečine v trebuhu. Ravno zato so vse bolj priljubljeni probiotiki, ki prispevajo k ohranjanju zdravega ravnovesja v črevesju. A ker so nekateri posamezniki ugotovili, da lahko ti v procesu prebave naletijo na nekatere izzive, se raje odločajo za postbiotike.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1032