tako

Učinkovit pristop za zmanjšanje telesne teže
Do poletja nas ločita še dva meseca in številni so v iskanju popolnega načina izgube odvečnih kilogramov. Za učinkovite rezultate so pripravljeni stradati, telovaditi in uživati razne dietne pripravke. Žal pa to ne bo prineslo trajnih rezultatov. Sodobni pristop k učinkovitemu in trajnemu zmanjševanju telesne teže namreč ni zgolj hujšanje z izvajanjem redukcijskih diet in ekstremnimi visokointenzivnimi vadbami, temveč predvsem pravilna prehrana in zdrav način življenja s ciljem ravnovesja prebave, ki je izjemno pomemben člen reguliranja telesne teže. Sliši se zapleteno, pa ni, sploh če imate pri tem povsem brezplačno podporo strokovnjakov.

To so navade, ki lahko še poslabšajo tesnobo
Poskrbite za svoje duševno zdravje in si v prvi vrsti, če to potrebujete, poiščite ustrezno strokovno pomoč, dodatno pa poskrbite, da se izogibate nekaterim navadam, ki tesnobo lahko samo še poslabšajo.

Zakaj določene dlake rastejo hitreje in so daljše?
Zagotovo se je to zgodilo že skoraj vsakemu med nami. Naj si bo to pri obrveh, dlakah pod pazduho, na nogah ali na drugih predelih telesa. Določene dlake lahko rastejo hitreje, navsezadnje pa kdaj zrastejo tudi daljše kot ostale. Zakaj se to zgodi?

Tako veš, da je tvoja higiena slaba
Seveda si vsi mislimo, da je naša higiena dobra, če ne že popolna, ampak ali je res? Preverite.

Po branju tega boste takoj prenehali kaditi
Pljučni rak je najpogostejši vzrok smrti zaradi raka pri moških in ženskah. Zdravljenje je učinkovitejše, če je bolezen diagnosticirana dovolj zgodaj, zato je pomembno, da obiščemo zdravnika takoj, ko zaznamo simptome. Če se raka namreč ne zdravi, se lahko ta iz pljuč razširi v bližnje tkivo ali druge dele telesa.

Ortodont – kdaj, zakaj in kako?
V zobozdravstvu poznamo več specializacij, ki se ukvarjajo z različnimi vejami zdravljenja zob in obzobnih tkiv. Najbolj poznana poleg kirurgije je ortodontija oziroma s polnim imenom: čeljustna in zobna ortopedija. V nasprotju s splošnim mnenjem, da ortodont zgolj ravna zobe, je to ena od širših vej zobozdravstva, ki se ukvarja tako z manjšimi otroki kot tudi odraslimi in zdravi različne nepravilnosti ugriza, ki niso omejene na zgolj lepšo postavitev zob.

Vzroki in preprečevanje zobnega kamna
S kamni, ki se nahajajo v našem telesu, so navadno same težave. Pomislite na primer samo na izjemno nadležne žolčne ali ledvične kamne. Kamen se lahko nahaja tudi na zobeh. Za številne med vami zobni kamen predstavlja zgolj estetsko težavo, zavedati pa bi se morali še nevarnosti, ki jih lahko prinaša.

Kako do ravnega trebuha?
Pri ravnem trebuhu je veliko odvisno od genetike, marsikaj pa seveda lahko naredimo tudi sami. Poglejmo si nekaj nasvetov.

Kaj je ALS?
Amiotrofična lateralna skleroza (v nadaljevanju ALS) je progresivna nevrodegenerativna bolezen, ki prizadene živčne celice v možganih in hrbtenjači. Spoznajte vzroke, simptome in možnosti zdravljenja.

Naravni pripravki, ki lahko lajšajo simptome alergij
Sezona alergij je skoraj na vrhuncu. Pisali smo že o preventivi, kurativi ter načinih, ki pomagajo lajšati alergije, nismo pa še zajeli najboljših naravnih pripravkov in pristopov, ki bistveno olajšajo življenje ljudem z alergijami! Tokrat zajemamo slednje!

Gastroenterologinja pojasnila, zakaj je med potovanjem težko odvajati blato
Težave s prebavo, takšne in drugačne, so precej bolj pogoste, kot si mislite, in prizadenejo veliko ljudi. Saj veste, kako se začne – pridete na cilj in nenadoma se začne napenjanje.

Alergije se lahko na novo pojavijo tudi pri odraslih ljudeh
Zakaj se lahko prve težave z alergijami pojavijo tudi v odrasli dobi in kaj ima s tem imunost?

Vse pogostejša bolezen zamaščenih jeter in izkušnja Jureta Koširja
Jetra so eden najpomembnejših organov v našem telesu. Kljub temu da skrbijo za nešteto življenjsko pomembnih funkcij, je zaskrbljujoče, da ima že vsak četrti Slovenec zamaščena jetra, pa se tega sploh ne zaveda! Premalo gibanja, nezdrave prehranjevalne navade, kajenje, alkohol, stres in pomanjkanje spanja, vse to in še več lahko vpliva na vaša jetra. Več o tem kako ukrepati in kako as slovenskega smučanja Jure Košir skrbi za delovanje svojih jeter si lahko preberete v nadaljevanju.

Razlog, zakaj prihaja do bolečin, vas bo presenetil
Zmotno je prepričanje, da imajo težave s sklepi zgolj starejši. Nelagodje, zbadanje in bolečine v sklepih občutijo tudi mlajši, predvsem tisti, ki se spopadajo s prekomerno težo, ter navdušeni rekreativci in športniki, ki sklepe pogosto obremenjujejo. Kako si pomagati?

12 stvari, ki jih moraš narediti pred svojim 20. rojstnim dnem
Pravijo, da je mladost čas učenja, razvijanja in ugotavljanja, kaj nam ustreza in kaj ne. Zato smo zbrali 12 stvari, ki jih moraš narediti pred svojim 20. rojstnim dnem.

Zdravstvene koristi mete: zakaj bi jo morali dodati svoji prehrani?
Odkrijte nekatere od številnih zdravstvenih koristi dodajanja mete vaši prehrani! Od izboljšanja prebave do zmanjšanja vnetij. Zakaj je vredno dodati svežo ali posušeno meto v svojo prehrano?

9 nasvetov za ''razstrupljanje'' po velikonočnih praznikih, brez večjih omejitev in stradanja
Razstrupljanje po prazničnem prenajedanju je izjemno priljubljen koncept. Vsako leto, po bilo katerih praznikih, tokrat po velikonočnih, pomislimo, kako bi lahko razstrupili svoje telo, da bi se počutili bolje. Vendar pa, kot smo že omenili neštetokrat, je razstrupljanje proces, ki v našem telesu poteka nenehno.

Kaj se zgodi, če jemo jogurt vsak dan?
Poleg tega, da je jogurt zdravo živilo samo po sebi, obstaja še en bolj resen in izjemen razlog, zakaj bi ga morali dodati v svojo prehrano.

10 stvari, ki jih lahko že danes naredite za svoje zdravje
Z razlogom pravijo, da se kot mladi ne zavedamo določenih stvari, posebej tistih, ki vplivajo na naše zdravje v kasnejših zrelejših letih. Kaj lahko že danes naredimo za svoje zdravje, da bomo sami sebi kasneje hvaležni?

Kaj se zgodi, če je vaše telo 'zakisano'?
Diagnoza zakisanost telesa je vse pogostejša, ne le pri starejših ljudeh, ampak tudi pri mladih in celo otrocih. V nadaljevanju si lahko preberete več o tem, kako se lahko razkisamo in znova vzpostavimo želeno ravnovesje.

Sladki krompir – zakaj bi ga morali jesti več?
Sladki krompir je super živilo, ki lahko izboljša vaše zdravje na več načinov. Preverite, zakaj bi bilo dobro, da sladki krompir dodate k svoji prehrani in kako lahko koristi vašemu telesu.

Naravna zaščita pred virusi in bakterijami
Začimbe so neprecenljiva pomoč v vsaki kuhinji, saj skrbijo za bogat okus in lahko še tako preprosto jed spremenijo v pravo kulinarično poslastico. A njihova vloga seže še veliko dlje. Številne med njimi namreč blagodejno delujejo na zdravje in imunski sistem, pripomorejo lahko tudi k izboljšanju nekaterih bolezenskih stanj. Pod drobnogled smo vzeli dve, ki bosta v prihajajočih toplih mesecih še posebej aktualni.

Zakaj se potimo?
Potenje je naraven proces, ki pomaga uravnavati telesno temperaturo, vendar pa je prekomerno potenje lahko neprijetna nadloga.

Tega nikar ne delajte
Kljub temu, da veliko pozornosti namenimo skrbi za svoje lase, da bi bili ti čim lepši, zdravi in sijoči, se več kot polovica odraslih sooča z izjemno neprijetno nadlogo – s prhljajem. Ta se sicer največkrat pojavi v blažji obliki, a se ga vendarle številni sramujejo, celo tako zelo, da omejujejo svoje družabno življenje. Ni treba, da je temu tako, saj s pravilnim pristopom lahko uspešno kljubujete nadležnim belim luskam.

Imate tudi vi te simptome? Bolezen, ki je vrsta vnetnega artritisa
Ankilozirajoči spondilitis je vrsta vnetnega artritisa, ki povzroča vnetje hrbtenice.

Duševne sposobnosti, za katere verjetno ne veste, da jih imate
Vsi se lahko strinjamo, da je um močno orodje, vendar se verjetno nihče od nas, vsaj ne v celoti, ne zaveda, kaj vse lahko z njim naredimo in upravljamo.

Najpogostejši vzrok za slabovidnost pri starejših
Katarakta oz. izgubljanje prosojnosti očesne leče je pri starejših najpogostejši vzrok za slabovidnost. Nastane predvsem zaradi spreminjanja beljakovinskih vlaken v leči. Kaj jo povzroča, kakšni so simptomi in kako si lahko pomagamo?

Odličen vir vlaknin, ki ga najdemo v vsaki kuhinji
Splošno zdravje današnje populacije je vse slabše. Deloma k temu vsekakor prispeva sodobni hektični življenjski slog, veliko vlogo pa igra tudi prehrana. Uživamo preveč hitro pripravljene, mastne hrane, hranilna vrednost živil je zaradi sodobne pridelave in obdelave vse slabša. Strokovnjaki v zadnjem času opozarjajo predvsem na pomanjkanje vlaknin v naši prehrani, kar ima lahko dolgoročno resne posledice za naše zdravje. Katera živila bi se torej morala večkrat znajti na naših krožnikih?

Kako se upreti prijateljem, če in ko vas silijo k neumnostim?
Te prijatelji silijo v stvari, ki si jih ne želiš? Neumnostim, ki se ti zdijo naravnost neverjetne? V nadaljevanju si lahko prebereš nasvete, kako se lahko izogneš pritisku vrstnikov.

Ste vedeli, da je treba umivati ta del telesa?
Četudi je popek nek 'samoumeven' del našega telesa, verjetno le malo kdo pomisli, da potrebuje kot vse drugo tudi slednji del umivanje. Poglejmo si, kako in zakaj.