Vizita.si

takoj

Zdravje 29. 06. 2020 08.16

Ožig meduze in druge poletne težave: zdravnica svetuje, kaj storiti

Poletje je čas dopustov, morja, sonca in večje brezskrbnosti. Toda mir in uživanje lahko prekinejo bližnje srečanje z meduzo ali morskim ježkom, bolečine zaradi opečene kože in srbečica zaradi vročinskih izpuščajev. Zdravnica doc. dr. Nena Kopčavar Guček, dr. med., spec. druž. med, primarijka, svetuje, kaj je v teh primerih najbolje storiti.

Kje vas boli? 24. 06. 2020 10.00

Kaj je vzrok za vaše bolečine v hrbtu?

Skoraj vsak se vsaj enkrat v življenju sooči z bolečinami v spodnjem delu hrbta. Preverite, kaj vse je lahko vzrok zanje in kako jih odpraviti.

Prehrana 19. 06. 2020 08.45

Najmočnejši probiotik, ki pomaga varovati pred rakom

Sok rdeče pese je običajno priporočljiv le v omejeni količini, saj vsebuje veliko sladkorja. A povsem drugače je s fermentirano rdečo peso, ki je bogat vir probiotikov in velja za eno najbolj zdravih živil na svetu.

Koža 16. 06. 2020 07.30

3 postopki, s katerimi hitro izboljšamo videz kože

Ste opazili, da je vaša koža na obrazu vse bolj ohlapna, utrujena in poškodovana od sonca? Se spopadate s posledicami aken, imate izrazite kapilare na koži ali druge nepravilnosti? Tu so trije postopki, s katerimi lahko znova pridobite sijočo, čvrsto, gladko in navlaženo kožo.

Lepota 14. 06. 2020 16.30

Poznate blagodejne učinke arganovega olja?

Arganovo olje so si ženske že od nekdaj nanašale na lase, ko so ti postali suhi in lomljivi. Prav tako tudi na lasišče za obnovo lasišča in za boljšo rast las. Priporočljiv je tudi za nego kože, še posebej, če se spopadate s suho kožo in če želite ublažiti videz gub. Prav tako za manj lomljive nohte.

Estetska medicina 14. 06. 2020 16.30

Poznate razliko med trajnimi in začasnimi polnili?

Z vbrizganjem polnil pomladimo kožo, zgladimo gube in povečamo prostornino mehkih tkiv. Trajanje učinkov je različno, odvisno od vrste uporabljenega polnila. Kakšna je razlika med trajnimi in začasnimi polnili in kakšne so posledice pretirane uporabe teh ter na druga vprašanja na to temo, nam je odgovarjal priznani slovenski lepotni kirurg Andrej Testen dr. med., spec. plastične, rekonstruktivne in estetske kirurgije.

Osebna rast 14. 06. 2020 16.15

Odpuščanje - pot do mirnejšega življenja s sabo in drugimi

Pogosto je najtežje odpustiti sebi. To zahteva grdo soočenje z našimi napakami in težko odločitev, da napak ne ponovimo več. To nikakor ni lahko. A za srečno življenje se moramo naučiti tudi oprostiti - tako sebi kot drugim.

Bolezni 12. 06. 2020 10.30

13 stvari, ki jih vaše telo govori o vašem zdravju

Naša telesa so res neverjetna 'naprava'. Ne samo, da delajo 24 ur na dan, sedem dni v tednu, da nas ohranjajo pri življenju, temveč nas, če je kaj narobe, tudi takoj opozorijo. Tu je nekaj znakov, na katere moramo biti pozorni in se odzvati nanje.

Domače 12. 06. 2020 10.30

Veronika iskreno o svoji bolezni: "Ves čas sem si govorila, da bo minilo, da bo kri izginila. Ampak ni."

Med kronične vnetne črevesne bolezni uvrščamo ulcerozni kolitis in Crohnovo bolezen. Oba potekata navadno v obliki izmenjujočih se zagonov vnetja in različno dolgih obdobij, v katerih je bolnik brez težav. Vzroki za obe bolezni ostajajo slabo pojasnjeni.

Estetska medicina 10. 06. 2020 08.15

Katere so neinvazivne tehnike pomlajevanja?

Trend nekirurških metod pomlajevanja je zadnje čase močno narastel, ravno zaradi njihove nizke invazivnosti in kratke dobe rehabilitacije. Že angleški mislec Swift je nekoč zapisal: "Vsak človek si želi dolgo živeti, nihče pa se ne želi postarati." Tako je starostne spremembe možno dolgoročno izboljšati tudi brez kirurškega noža - skalpela in dolgotrajnega okrevanja, in sicer s številnimi kozmetičnimi posegi in z visokotehnološkimi napravami, s katerimi lahko dosežemo neverjetne rezultate.

Bolezni 09. 06. 2020 07.30

Gre za srčni infarkt ali le za bolečino v mišicah?

Pri bolečinah v prsih mnogi najprej pomislijo na to, da bi lahko šlo za srčni infarkt, stanje, kjer del srčne mišice ne prejema več dovolj krvi. A vzrokov za bolečine v prsih je v resnici veliko. Kako torej vemo, ali gre le za bolečine v mišicah, mišični krč ali za kaj bolj resnega? Dobro je, da vemo, kaj vse lahko povzroča bolečine v prsnem košu, da znamo bolečino bolje oceniti.

Prehrana 02. 06. 2020 10.54

Ko boste to prebrali, ga boste vnesli v svojo vsakodnevno prehrano

Vsi že dobro vemo, da je česen izjemno zdrav in s pridom ga uporabljamo kot zelišče v kuhinji. A svež česen se že več stoletij uporablja tudi v zdravilstvu. Zadnje raziskave so potrdile, da ima v resnici celo vrsto pozitivnih učinkov na zdravje. Pokazalo se je, da krepi imunski sistem, izboljšuje delovanje srčno-žilnega sistema, da varuje telo pred infekcijami in da zmanjšuje vnetja v telesu.

Osebna rast 01. 06. 2020 07.40

Tipi ljudi, ki jih v življenju ne potrebujete

Ste v življenju kdaj delali inventuro prijateljstva? Podobno kot pri partnerskem odnosu gre tudi v tem primeru za pregled, kakšni ljudje vas v življenju obkrožajo. Navdihujoči, spodbudni, takšni, ob katerih lahko rastete in na katere se lahko vedno zanesete? Ali pa morda takšni, ki vam jemljejo energijo, vas ne upoštevajo in ob katerih sploh niste slišani. Četudi so sliši nenavadno, se tudi v prijateljstvu lahko ujamemo v vrtinec nefunkcionalnih odnosov, ki več kot dajejo, jemljejo. Tokrat izpostavljamo 7 tipov ljudi, ki jih je zavoljo lastnega ravnovesja bolje imeti na razdalji.

Zdravje 29. 05. 2020 10.00

Preprost ukrep za velik učinek

Zmanjšanje količine sladkorja v naših napitkih je preprost ukrep, s katerim lahko močno zmanjšate vnos sladkorja v svoji vsakodnevni prehrani. Če vas skrvi, da vam čaj ali kava po tem ne bo več všeč, je skrb odveč. To so sedaj celo dokazali znanstveniki.

Zdravje 25. 05. 2020 08.15

Dr. Marija Pfeifer: 'Brez hormonov ni življenja. In če so uravnovešeni, se bolje počutimo.'

Ko pomislimo na hormone, se največkrat spomnimo na estrogen, testosteron ali kortizol, toda v našem telesu jih je še več. “Čisto v vsakem delu našega telesa delujejo,” pove prof. dr. Marija Pfeifer. "Brez hormonov ni življenja. In če so uravnovešeni, se tudi mi bolje počutimo." Kako pa dosežemo, da so naši hormoni v ravnovesju?

Zdravje 25. 05. 2020 08.00

5 navad, ki uničujejo vaše možganske celice

Vaši možgani so eden najpomembnejših organov v vašem telesu. Kot že dobro vemo, življenjske navade vplivajo na naše splošno zdravje. Na primer, če posameznik ne telovadi dovolj in preveč je, pridobiva odvečne kilograme. Če imamo preveč stresa v službi, se lahko pojavijo glavoboli. Obstaja pa tudi veliko škodljivih navad za naše možgane. Čerpav učinke le-teh redko začutimo takoj, se sčasoma pričnejo kazati.

Estetska medicina 25. 05. 2020 08.00

Filerji – kaj vse morate vedeti o njih?

Sodobna estetska medicina vse bolj uporablja dermalna polnila. Vedno bolj priljubljena je hialuronska kislina, ki jo aplicirajo v točno določene dele obraza: od lic do ustnic. Vplivneži na Instagramu in Youtubu metode korekcije obraza nenehno promovirajo med mladimi in morda so ravno zato pri njih tako priljubljena. Slaba stran filerjev je predvsem, da mora, "če je stranki učinek všeč, priti po vnovično aplikacijo polnila". Kaj vse še morate vedeti o filerjih, preden se odločite za njih?

Srčno žilne bolezni 21. 05. 2020 12.10

Edina bolezen srca in ožilja, katere pogostost v zadnjem času narašča

Srčno popuščanje ni ozdravljivo, vendar lahko napredovanje bolezni upočasnimo z zgodnjo diagnozo, uvedbo kar najboljše terapije in spremembo načina življenja ter tako še naprej počnemo stvari, ki so nam pri srcu.

Zdravje 21. 05. 2020 10.00

Razlogi, zakaj bi morali uživati bezeg

Bezeg je izjemno zdravilna rastlina, saj vsebuje veliko zdravilnih sestavin. V ljudskem zdravilstvu je najbolj cenjen za zdravljenje vnetij, vročine, pospešuje potenje in lajša dihalne težave.

Bolezni 21. 05. 2020 08.00

Pazite se okužb, ki jih prenašajo klopi

Pomlad je čas izletov v naravi, a na žalost tudi klopov. Na vprašanja o zaščiti pred klopi, načinih pregledovanja in odstranjevanja ter o simptomih bolezni, ki jih prenašajo, je odgovarjal infektolog mag. Branko Šibanc.

Zdravje 18. 05. 2020 07.15

Učinkovit način lajšanja simptomov zgage in refluksa

Tudi vas pogosto muči zgaga? Da bi si znali pomagati, morate najprej vedeti, kaj zgaga sploh je in kaj jo povzroča. Najpogosteje se pojavi, kadar se prenajedamo, ker jo med drugim povzročajo tudi nekatera živila, prevelik pritisk na želodec in ležanje takoj po obroku, pa se marsikdo s pekočim občutkom bori vse leto. Namreč, kadar pojemo preveč, zlasti nezdrave hrane, začne naš želodec izločati preveč kisline, ki prodre v požiralnik in draži njegovo občutljivo sluznico. Običajno to preprečuje loputa, ki pa se vse hitreje odpira, da bi lahko pogoltnili vse več hrane, ki si jo naložimo na krožnik, in škoda je kmalu narejena. Na srečo obstaja rešitev za simptome zgage in refluksa.

Okužbe in zastrupitve 13. 05. 2020 07.15

Kdaj rdeče oči pomenijo vnetje?

Za vse nas so oči zelo pomemben organ, ki ga vsakodnevno precej obremenjujemo. Zato se nam niti ne zdi več tako čudno, če včasih proti koncu dneva povsem pordijo. Toda kdaj rdeče oči pomenijo vnetje?

Dieta 12. 05. 2020 08.00

To bi morali jesti pred in po športnem udejstvovanju

Sveže sadje in zelenjavo pred in po vadbi raje zaužijte v obliki smoothiejev in sokov, priporoča osebni trener Miha Kolšek. Z njim smo se pogovarjali, kako jesti, če se s športom ukvarjamo rekreativno.

Zdravje 08. 05. 2020 10.00

Za debelost so lahko krivi tudi hormoni! Preverite, kdaj

Prekomerna telesna teža in debelost negativno vplivata na naše psihofizično zdravje. O tem ni dvoma, in čeprav si težko priznamo, hitro občutimo posledice odvečne telesne teže: boleči sklepi, bolečine v hrbtenici, otekanje nog, utrujenost, slabo počutje in morebitne številne druge hujše, tudi psihične posledice.

Okužbe in zastrupitve 08. 05. 2020 09.30

Odpravlja glivične okužbe, pospešuje presnovo, deluje protivnetno

Kokosovo olje je od nekdaj dobro poznano v kozmetični industriji, kjer ga uporabljajo za lepšo kožo in lase. A to ni vse. Kokosovo olje je izjemno zdravo tudi za naše telo. Še posebej za tiste, ki se spopadajo s počasno presnovo, premalo delujočo ščitnico, glivičnimi okužbami, odvečnimi kilogrami in slabim imunskim sistemom. Preverite, zakaj.

Bolezni živčevja in možganov 08. 05. 2020 08.00

Kako najbolj preprosto in zanesljivo prepoznamo znake možganske kapi

Možganska kap je po celem svetu najpogostejša nevrološka bolezen. Samo v Sloveniji jo letno doživi več kot 4.000 ljudi. Smrtnost je visoka, izredno velika pa je tudi invalidnost, ki jo povzroča, saj mnogi utrpijo tudi hude posledice, kar njim in njihovim svojcem bistveno spremeni kakovost življenja. Evropski dan osveščanja o možganski kapi vsako leto obeležujemo na drugi torek v mesecu maju. Tokrat je to 12. maj.

Zdravje 06. 05. 2020 20.30

Brezčasni domači pripravki

Ne glede na to, da se pri večini zdravstvenih težav takoj obrnemo na farmacevtske proizvode, starih ljudskih zdravil ne gre kar takoj pozabiti. Nove raziskave namreč potrjujejo uporabnost zdravil naših prednikov.

Osebna rast 06. 05. 2020 20.30

Ste 'večna žrtev'? Kako lahko temu uidete?

Nekatere posameznike vse življenje spremljajo naučeni negativni vzorci razmišljanja, ki ne dovolijo, da bi zares živeli. Gre ponotranjeno vlogo ’večne žrtve’, ki nenehno zbuja dvome in negira vse to, kar si posameznik v resnici želi in zmore.

Lepota 05. 05. 2020 16.00

Soda bikarbona: 6 načinov, kako jo lahko uporabite

Ali res obstaja čudežni proizvod, ki ga imate tam nekje zadaj v kuhinjski omari in se mu reče soda bikarbona? Je zelo poceni, hkrati pa nadvse uporaben? Da, obstaja in uporabite ga lahko za slab zadah, čiste bele zobe, nekatere zdravstvene težave in celo pranje perila.

Rakave bolezni 03. 05. 2020 20.15

To je treba vedeti, ko se pojavi rak

Pomembno je, da ga čimprej odkrijemo in da ga zdravimo na najsodobnejši način. A zavedati se je treba, da spoprijemanje z boleznijo ni le zdravljenje telesa. Veliko ljudi potrebuje tudi psihološko pomoč, saj se znajdejo v duševni stiski. Vendar pa si tega veliko krat ne upajo priznati, pravi psihologinja mag. Andreja Cirila Škufca Smrdel z Onkološkega inštituta Ljubljana. Nekateri zaradi lastnih pričakovanj, da bi morali biti sami dovolj močni, drugi tudi zaradi strahu pred morebitno zaznamovanostjo v očeh okolice.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996