tokrat

To morate vedeti, če imate odvečne kilograme
Še posebej v času pred poletjem se mnogi soočajo s pomanjkanjem samozavesti in se nikakor ne morejo sprijazniti s tem, kar vidijo, ko se pogledajo v ogledalo. Večini glavno težavo predstavlja zunanji videz in v želji po hitrih rezultatih posegajo po raznih instant rešitvah, ki v danem trenutku morda delujejo, dolgoročno pa zagotovo niso prava pot. Ne bomo odkrili tople vode, če rečemo, da je za fit postavo in boljšo samopodobo pomembno spremeniti življenjski slog, lahko pa vam namignemo, kako se lotiti tistega najtežjega dela: začetka!

To so simptomi raka ledvic
Rak ledvic spada med urogenitalne rake, med katere spadajo še rak prostate, rak sečnega mehurja, rak penisa ter genitalni tumorji. Tokrat si poglejmo več informacij o raku ledvic.

Hočeš postati vplivnež?
Ob spremljanju družbenih omrežij si nemalo ljudi, predvsem mladih, želi blišča in glamurja, dobrih zabav in luksuza, ali pa samo slave in poznanstev, ki jih imajo vplivneži ali tako imenovani influencerji. Kaj in kdo vplivneži sploh so, kaj se moramo zavedati, ko spremljamo in gledamo takšne in drugačne vsebine in, najpomembnejše, kaj vse je v ozadju? O tem je tokrat spregovoril naš Oskar.

Naravni pripravki, ki lahko lajšajo simptome alergij
Sezona alergij je skoraj na vrhuncu. Pisali smo že o preventivi, kurativi ter načinih, ki pomagajo lajšati alergije, nismo pa še zajeli najboljših naravnih pripravkov in pristopov, ki bistveno olajšajo življenje ljudem z alergijami! Tokrat zajemamo slednje!

9 nasvetov za ''razstrupljanje'' po velikonočnih praznikih, brez večjih omejitev in stradanja
Razstrupljanje po prazničnem prenajedanju je izjemno priljubljen koncept. Vsako leto, po bilo katerih praznikih, tokrat po velikonočnih, pomislimo, kako bi lahko razstrupili svoje telo, da bi se počutili bolje. Vendar pa, kot smo že omenili neštetokrat, je razstrupljanje proces, ki v našem telesu poteka nenehno.

Se zavedaš, kako zelo so pomembni prijatelji, s katerimi si obdan?
Si kdaj pomislil, kako zelo družba, s katero si obdan, vpliva nate? Interesi, hobiji in navade, ki jih imamo, so seveda povezane tudi in predvsem s prijatelji, ki jih imamo. Slej ko prej pridemo do spoznanja in odločitve, kakšna prijateljstva si sploh želimo. O tem je tokrat spregovoril naš Oskar.

Navezovanje stikov in prvi vtis – kako začeti?
Velikokrat govorimo o tem, kako pomemben je prvi vtis, ki ga dobimo o človeku ali pa ga drugi dobijo o nas. Mnogokrat se tudi sprašujemo, kako sploh začeti navezovati stike z drugimi, kako se približati človeku tudi in predvsem v tujini, če in ko smo popolnoma sami. Torej kje in kako začeti? O tem je tokrat spregovoril naš Oskar.

Kdaj se je v konfliktu pametno umakniti?
Vsi vemo, kako je, ko želimo v konfliktu dokazati 'svoj prav' ali pa človeku preprosto racionalno razložiti, kako stvari stojijo. A kdaj in zakaj je pametno, da se včasih v konfliktu umaknemo? O tem je tokrat spregovoril naš Oskar.

Se znaš 'pametno' prepirati?
Vsi vemo, da konflikti nikakor niso prijetni, so pa, verjamemo ali ne, potrebni. Z njimi lahko, če si le dovolimo, rastemo in se razvijamo, navsezadnje pa tudi gradimo odnos, bodisi s partnerjem, prijateljem ali starši. Kako se lahko naučimo odzivati v konfliktih, kako se lahko, če smo pretirano temperamentni, naučimo umiriti, in najpomembnejše – kako se lahko 'pametno' prepiramo? Tokrat je naš Oskar v sveži video vsebini zajel vse to.

Česa današnji mladi ne prenesejo na svoji generaciji?
Pisali smo že o 'pripombah', ki jih imajo starejši o mladi generaciji, tokrat pa bomo zajeli stvari, ki jih mladi sami ne prenesejo na svoji generaciji.

Kako pametno vlagati v svoje cilje?
Zakaj nekaterim uspe praktično vse v življenju, drugim pa pač ne? Zakaj se nekateri uspejo držati zaobljub, ki si jih dajo sami sebi, drugi pa imajo s tem težave? In najpomembnejše – kako in zakaj moramo pametno vlagati v svoje cilje? Kje in kako začeti? O tem je tokrat spregovoril naš Oskar.

Kaj je konsistenca?
Kaj je konsistenca in zakaj je pomembna pri doseganju (začrtanih) ciljev? O njej in o tem, zakaj je pomembno, da držimo obljubo – predvsem tisto, ki smo jo dali sami sebi – je tokrat spregovoril naš Oskar v novi video vsebini.

Kaj starejši ljudje mislijo o generaciji Z? Zagotovo si že slišal te pripombe
Zgodovina se rada ponavlja – vsaka generacija ima, ko pride v zrela leta, pripombe o mlajši generaciji in mladih tega časa. Poglejmo si, kaj naj bi starejši ljudje mislili o današnji generaciji Z. Če ste pripadnik te generacije, potem ste takšne in drugačne pripombe zagotovo že slišali.

Novoletne zaobljube – kaj moraš vedeti?
Vsako leto smo pred enakim vprašanjem: Si ali si ne zastavljati novoletnih zaobljub in ciljev, se jih bomo držali ali ne, zakaj motivacija in osredotočenost hitro popustita in vse ostalo. Premalokrat pa poudarjamo, da motivacija in osredotočenost nista glavna krivca, zakaj se nam ne uspe držati ciljev in zaobljub, ki smo si jih zadali.

Kmetija: Boj za finale prekinila resna poškodba tekmovalca
Za nami je zadnji polfinalni dvoboj letošnje Kmetije, v katerem sta se pomerila Ivan Šmergut in Jan Zarnik. Zmago je na koncu sicer slavil Ivan, a brez poškodb na obeh straneh tokrat ni šlo.

Veste vse o masturbaciji?
Zaradi pospešenega telesnega razvoja in divjanja hormonov je puberteta med drugim tudi čas za intimno spoznavanje sebe in raziskovanje svojega telesa. V tem obdobju se mnogi med vami prvič srečate z novimi, doslej neznanimi občutki odzivanja svojega telesa na dražljaje, kar prebudi vznemirjenje in željo po samozadovoljevanju. A prav v zvezi s tem še vedno srečamo številna napačna prepričanja, ki temeljijo na že zdavnaj preživelih mitih. Tokrat izpostavljamo nekaj najpogostejših, s katerimi si se verjetno že srečal.

Zakaj je dobro vsaj enkrat v študijskih letih iti v tujino?
Kaj sploh prinaša tujina in kaj lahko odneseš od nje? Ne govorimo seveda o stalni selitvi čez lužo, temveč o nabiranju izkušenj, znanja in prijateljstev čez mejo.

5 živil, ki lahko okrepijo vaš imunski sistem
Obstaja kar nekaj načinov, kako lahko okrepimo imunski sistem, in hrana je vsekakor eden izmed njih!

Napaka, ki jo delamo vsi, pa se tega sploh ne zavedamo
Naši predniki so na svoje jedilnike umeščali predvsem sestavine, ki so bile aktualne v določeni sezoni in so zrasle doma ali v bližnji okolici. Razširjeno in uveljavljeno je bilo blagovno izmenjevanje, ki je zagotavljalo preskrbo in raznolikost na krožnikih. Danes, desetletja kasneje, je lokalna hrana ponovno v središču pozornosti. A tokrat ne le zaradi enostavnega zagotavljanja preskrbe, temveč tudi zaradi zagotavljanja kakovosti, ki postaja vse pomembnejši kriterij zdrave prehrane.

Tipi razmejitev v partnerskem odnosu
Postavljanje razmejitev v odnosih je v zadnjem času priljubljena tema, o kateri se veliko govori. Malo manj pa so v ospredju razmejitve v ljubezni, ki so pomemben del vsakega zdravega partnerskega odnosa. Tokrat izpostavljamo predvsem pomen telesnih, spolnih, čustvenih, intelektualnih in finančnih meja.

Najpogostejši vzroki za bolečine v spodnjem delu hrbta
Skoraj vsak se kdaj sooči z bolečinami v spodnjem delu hrbta, ki nam otežujejo vsakodnevne aktivnosti, hkrati pa negativno vplivajo tudi na naše razpoloženje. Vzrokov je lahko ogromno, a tokrat bomo omenili le tiste najpogostejše. Več o tem v nadaljevanju.

Triki, ki ti lahko močno olajšajo branje in učenje
Na svetu sta verjetno samo dve vrsti ljudi – tisti, ki radi berejo, in tisti, ki te navade pač nimajo. A branje je pomembno za učenje, pridobivanje novega znanja in informacij ter mnogo, mnogo drugega. A tokrat ne bomo filozofirali o tem, zakaj je branje tako zelo pomembno, temveč ti bomo zaupali trike, ki ti branje in učenje lahko močno olajšajo! Več v novi in sveži video vsebini.

Samopodoba: kako začeti?
Vedno znova ponavljamo o pomenu dobre samopodobe, malokrat pa predstavljamo konkretne načine, kako jo izboljšati. Zato tokrat predstavljamo načine in stvari, ki ti dejansko lahko pomagajo izboljšati samozavest.

Kako samopodoba vpliva na uspeh?
V prejšnjem članku smo govorili o telesni samopodobi in o tem, kako jo lahko izboljšamo. Tokrat pa bomo zajeli šolsko samopodobo in nekaj dejstev, ki te bodo zagotovo presenetila.

Obstaja povezava med črevesnim neravnovesjem in duševnimi boleznimi?
Vse več študij kaže, da imajo ljudje, ki trpijo za depresijo in anksioznostjo, osiromašeno črevesno floro. Vendar se zdi, da slednje ni omejeno na duševne bolezni.

Instant kava - kaj morate vedeti?
Nekateri prisegajo na domačo turško kavo, ki zavre, spet drugi imajo najraje instant kavo. Kakšna je razlika med eno in drugo, katere so njune prednosti in blagodejne lastnosti, kakšne so njune slabosti? Tokrat bomo pod drobnogled vzeli instant kavo.

Če ne pretiravamo, ima številne koristi za naše telo
Rastline niso edine, ki absorbirajo in presnavljajo sončno svetlobo. Podobno počnemo tudi vsi sesalci. Toda razmerje med (zdravo!) izpostavljenostjo soncu in zdravjem ni tako enostavno. Po eni strani sonce spodbuja proizvodnjo koristnih vitaminov D, po drugi strani pa določenim posameznikom povzroča veliko tegob, od katerih je najnevarnejša seveda kožni rak.

Kakšna je razlika med tesnobo in paniko?
V pogovorih z vrstniki verjetno pogosto zaslediš izraza panika in tesnoba, ki sta si med seboj dokaj podobna, a še vedno različna. Prav zaradi podobnosti skupnih lastnosti ju marsikdo zamenjuje, zato ju tokrat predstavljamo malce bolj poglobljeno.

3 preproste navade za krepitev mišic
Želite okrepiti svoje mišice? Pri tem vam lahko pomagajo te tri preproste navade.

Kako pomemben je prvi vtis?
Ste že kdaj spoznali človeka, ki vam na začetku sploh ni bil všeč, v vmesnem času ste mu dali priložnost, kasneje pa se je izkazalo, da vas prvi vtis ni varal?