Vizita.si

učinki

Zdravje 14. 08. 2024 04.46

Neverjetni učinki alkohola na vaše telo

Alkohol ima lahko številne učinke na naše telo, odvisno od količine, ki jo zaužijemo, in drugih dejavnikov, kot so spol, starost, teža, splošno zdravje in podobno.

Preventiva 10. 08. 2024 04.11

Resnica o antibiotikih

Kako delujejo antibiotiki? Zakaj se uporabljajo? Kaj vse še morate vedeti?

Zdravje 08. 08. 2024 04.50

Kako uravnovesiti hormone?

V prvi vrsti je pomembno obvladovanje stresa, telesna vadba, spanje in uživanje zdrave prehrane. Kaj še lahko naredimo, da podpremo zdravje hormonov?

Prebava 07. 08. 2024 04.50

Nalezljive črevesne bolezni, ki nam pretijo poleti

Črevesne nalezljive bolezni so najpogostejše nalezljive bolezni na svetu. Skupno jim je, da se prenašajo po fekalno-oralni poti, kar pomeni, da se povzročitelji izločajo z blatom, v telo pa vstopajo skozi usta. Pomembno vlogo pri prenosu, piše Kreni Zdravo, imajo umazane roke in hrana živalskega izvora. Za črevesnimi boleznimi pogosteje zbolevamo poleti, saj visoke temperature spodbujajo razmnoževanje patogenov.

Zdravje 07. 08. 2024 04.45

10 nasvetov za premagovanje nespečnosti

Imate težave z nespečnostjo? Sprejmete lahko nekaj korakov za spremembo vedenja in življenjskega sloga, da boste imeli boljši in bolj kakovosten spanec. Poglejmo si nekaj nasvetov, kako premagati nespečnost.

Duševne motnje 07. 08. 2024 04.19

To so posledice in vpliv marihuane

Marihuana, znana tudi kot 'trava', izvira iz rastline konoplje in jo je mogoče kaditi, piti ali jesti. Marihuana je droga, ki vsebuje spojine, ki lahko spremenijo um in telo ter lahko povzročijo zasvojenost in zdravstvene težave.

Zdravje 03. 08. 2024 04.14

Imate razdražljiv želodec? Predstavljamo 3 domača 'zdravila', s katerimi si lahko pomagate

Razdražljiv želodec danes pesti že četrtino ljudi. Najpogostejši pojavi so boleč želodec, zgaga, občutek polnosti, napenjanje, krči v želodcu, slabost in bruhanje. Predstavljamo vam 3 domača živila, s katerimi si lahko težave z želodcem olajšate sami.

Prebava 31. 07. 2024 05.00

Neprijetna tegoba, ki smo ji z leti vse bolj izpostavljeni

Staranje je naravni proces, ki mu žal ne moremo ubežati. Zunanje znake z uporabo različnih preparatov in tretmajev še nekako uspemo prikriti in upočasniti, a telo se stara tudi navznoter, tam pa ne pridejo v poštev niti kreme in barve niti razni posegi, s katerimi bi ustavili čas. Na katere organe pa ima staranje največji vpliv?

Zdravje 29. 07. 2024 04.43

Vse, kar morate vedeti o vejpanju

Zaradi vejpanja so pljučne bakterije bolj škodljive in povzročajo več vnetij.

Tuje 25. 07. 2024 04.19

Želi Jeff Bezos kljubovati smrti?

Je Jeff Bezos na misiji 'premagovanja' smrti? Očitno naj bi bil. Zaposlil je človeka, ki bo pomagal voditi njegovo novo ambiciozno podjetje, ki se bo ukvarjalo z, prav boste prebrali, bojem proti staranju. Poglejmo si raje, kaj pravi znanost o tem, ali bi dejansko lahko 'premagali' staranje in zakaj ima morda vendarle tudi starost svoj smisel, predvsem pa, kaj so o tem zapisali na theconversation.

Zdravje 22. 07. 2024 04.10

Kaj se zgodi, če vsak dan prehodimo 10.000 korakov?

Kaj bi se zgodilo, če bi vsak dan prehodili (zgolj) 10.000 korakov? Je to veliko, malo, ravno prav? Raziskovalci – no, pa tudi naši pametni telefoni, ki nam štejejo korake – so povzročili pravi mali trend. Tokrat zdravega!

Lepota 19. 07. 2024 04.18

Umivanje las z limono: da ali ne?

Ko je govora o umivanju las z limono, naletimo na precej kontradiktorna mnenja. Limona ima kislo pH in vsebuje naravno kislino, natančneje citronsko kislino. Potrebno je poudariti, da se učinki limone na lase razlikujejo glede na vrsto las in stanje lasišča posameznika.

Lepota 11. 07. 2024 04.54

Ali rožmarinovo olje res spodbuja rast las?

Ko gre za nego las, ljudje pogosto iščejo naravne pripravke, ki obljubljajo spodbujanje rasti las in izboljšanje zdravja las. Eden od takšnih pripravkov, ki je v zadnjem času deležen veliko pozornosti, je tudi rožmarinovo olje.

Prebava 04. 07. 2024 04.41

'Filane' paprike na prav poseben način

Polnjene paprike so ena tistih jedi, ki v poletnih mesecih večkrat kraljuje na naših krožnikih. Še posebej priljubljene so v sredini poletja, ko je sezona domačih paprik na vrhuncu. Največkrat jih pripravimo na 'klasičen' način, torej nadevane z mletim mesom in rižem ter kuhane v paradižnikovi omaki, a je možnosti za njihovo pripravo še veliko več. Poskusite nekaj novega, drugačnega, predvsem pa prijaznega do vaše prebave!

Zdravje 04. 07. 2024 04.41

Kaj narediti, ko vas opeče sonce – jogurt, soda ali aloe vera?

Najboljša je preventiva – zadrževanje v senci v najbolj kritičnih urah, krema za sončenje in veliko hidratacije. Toda če pride do najhujšega in vas opeče, kaj izbrati? Kaj pomaga? Hitrih rešitev kot pri vsem ostalem v življenju ni.

Zdravje 22. 06. 2024 04.42

Kaj se zgodi, če pijete preveč kave?

Čeprav je kofein na splošno varen v majhnih do zmernih količinah, lahko visoke ravni uživanja povzročijo neprijetne in celo nevarne stranske učinke.

Bolezni 13. 06. 2024 04.40

Manj poznan simptom možganske kapi

Možganska kap je lahko dogodek, ki spremeni življenje, vendar lahko razumevanje njenih vzrokov, simptomov in možnosti zdravljenja pomaga vam ali vaši ljubljeni osebi pri okrevanju.

Koža 12. 06. 2024 04.09

Takšna mora biti nega kože poleti

Poleti je nega kože drugačna kot nega kože pozimi. Tukaj so osnovni nasveti za nego kože, ki vsebujejo predvsem zaščito pred soncem!

Aktivno življenje 08. 06. 2024 04.09

Menite, da živite dovolj aktivno življenje?

Ali razmišljate o prenehanju vadbe? Ste vadbo prekinili zaradi tega, ker ste preprosto morali? Sploh ne telovadite? Poglejmo si, kako prekinitev vadbe vpliva na naše možgane in naše telo.

Zdravje 25. 05. 2024 04.55

Ste že pili peteršiljev čaj?

Peteršilj (Petroselinum crispum) je pogosto uporabljena zeliščna rastlina v kuhinji, znana po svojem svežem okusu in bogatih hranilnih vrednostih. Poleg kulinarične uporabe pa ima peteršilj številne zdravstvene koristi, zaradi česar je postal priljubljena sestavina za pripravo čaja.

Rakave bolezni 25. 05. 2024 04.32

Kaj je trojni negativni rak dojke?

Rak dojk se pojavi, ko se celice v tkivu dojk spremenijo in rastejo brez nadzora. Trojni negativni rak dojke je najbolj agresiven in najbolj zahteven, hitro rastoči rak, za katerega obstaja večja verjetnost, da se bo ponovil, kot pri drugih rakih dojk.

Tuje 22. 05. 2024 04.26

Zakaj lahko ljudje, ki se borijo z rakom, izgubijo čut za okus?

Ena od nepričakovanih posledic diagnoze raka je izguba okusa pri uživanju hrane. Ta simptom je občutil tudi britanski kralj Karel. Kralj je pred kratkim izjavil, da se počuti utrujen ter da je izgubil apetit in okus.

Prehrana 20. 05. 2024 04.00

Vse o medu ob svetovnem dnevu čebel

Med je naravno sladko in hranljivo darilo narave, ki ga proizvajajo čebele iz nektarja cvetov. Poleg svoje okusne in sladke narave ima številne zdravstvene koristi. Pomembnost čebel pa presega zgolj proizvodnjo medu; čebele so ključne za opraševanje rastlin, kar omogoča pridelavo hrane za ljudi in živali ter ohranjanje biotske raznovrstnosti. Brez čebel bi bil naš svet revnejši za številne pomembne živilske vire in naravne procese. Zato je nujno, da cenimo in varujemo te pridne delavke ter se zavedamo njihove ključne vloge v ekosistemu.

Alternativa 12. 05. 2024 04.21

Vse o shiatsu terapiji

Tako kot pri akupresuri tudi izvajalci shiatsuja pritiskajo na določene točke na telesu, saj naj bi bile povezane s potmi, ki potekajo vzdolž našega telesa in jih imenujemo meridiani. Kako točno torej deluje shiatsu terapija?

Rakave bolezni 11. 05. 2024 04.19

9 simptomov raka grla, ki jih ne smete spregledati

Spremembe v glasu so eden najzgodnejših simptomov raka grla. Večini bolnikov diagnozo odkrijejo šele v poznih stadijih bolezni, čeprav jim prav hripav glas že v začetnem stadiju pošilja močno opozorilo, da z njihovimi glasilkami nekaj ni v redu.

Prebava 01. 05. 2024 04.01

Ste že slišali za simbiotike?

V zadnjih letih je preučevanje črevesnega mikrobioma postalo eno najbolj vznemirljivih področij v znanstveni skupnosti. Spoznanja o kompleksnem ekosistemu mikroorganizmov, ki naseljujejo naše črevesje, so prinesla nove vpoglede v povezavo med zdravjem prebavil in celotnim zdravjem organizma.

Prehrana 24. 04. 2024 04.56

Vse, kar morate vedeti o mediteranski dieti

Mediteranska dieta je prehranski načrt, ki izvira s Sredozemskega območja in se že dolgo ponaša s svojimi zdravstvenimi koristmi.

Prehrana 23. 04. 2024 04.56

Poznate vse koristi češenj?

Češnje (Prunus avium) predstavljajo pomembno sadno vrsto z razširjenostjo po vsem svetu. Njihova biološka in fiziološka kompleksnost, ki sega onstran zgolj okusnih lastnosti, privlači tako botanike in nutricioniste kot tudi kulinarične strokovnjake. Čeprav so bile že stoletja del kmetijskih praks in prehranske kulture, so češnje še vedno predmet številnih raziskav zaradi svojih zdravstvenih koristi in raznolikosti sort.

Prehrana 23. 04. 2024 04.15

Rastlina, za katero ne bi nikoli rekli, da vsebuje magnezij

Topinambur ali jeruzalemska artičoka je rastlina, ki izvira iz Severne Amerike. Gre za trajnico iz družine Asteraceae, sorodno sončnicam, s podzemnimi gomolji, ki so užitni in imajo številne koristi za zdravje. Ključni del te rastline so njeni gomolji, ki vsebujejo inulin, vrsto prebiotika, ki ima pomembno vlogo pri podpori prebavi in splošnemu zdravju črevesja.

Bolezni 22. 04. 2024 04.28

Potenje je lahko znak Freyevega sindroma

Freyev sindrom je redka motnja, ki se najpogosteje pojavi kot posledica operacije v predelu ob obušesnih žlezah. Parotidne žleze so največje žleze slinavke v telesu, ki se nahajajo tik pod ušesi na obeh straneh obraza.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996