Vizita.si

nasmeh

Nasmeh zdravju 01. 03. 2021 06.00

Je bolje telovaditi zjutraj ali zvečer?

Raje telovadite zjutraj ali zvečer? Morda popoldne? Kaj je bolj zdravo oz. optimalno za naše telo? Mnenja strokovnjakov o tem so deljena, neizpodbitno dejstvo pa je, da je vsaka telesna vadba dobra!

Nasmeh zdravju 31. 03. 2021 06.00

Najpogostejše napake, ki jih delamo pri 'zdravi prehrani'

Sploh potrebujemo prehranske dodatke, če imamo urejeno osnovno prehrano? Kako pomembne so v resnici beljakovine pri treningu, kako nevarni so zares ogljikovi hidrati in kakšne ekstremizme vse poznamo, ko je govora o 'zdravi prehrani'?

Nasmeh zdravju 30. 03. 2021 06.00

Vsi pozitivni in negativni vplivi teka na naše duševno zdravje

Kdaj pri teku govorimo o sproščanju, kdaj o bežanju? Nemalo raziskav je bilo opravljenih na temo odvisnosti od teka, ampak kaj o njej sploh vemo in kako 'realna' je?

Nasmeh zdravju 29. 03. 2021 06.00

Kaj morate vedeti, preden začnete teči?

Narava se prebuja, mi pa skupaj z njo. Kako se lotiti gibanja v naravi – hoje, teka – po zimskem spancu? Kako organizirati 'trening' z ogrevanjem, ohlajevanjem? Kako lahko, ko že enkrat začnemo, stopnjujemo, da napredujemo?

Nasmeh zdravju 26. 03. 2021 06.00

Oddaja Nasmeh zdravju prvič že to soboto ob 17.55 na POP TV

Oddaja Nasmeh zdravju, ki prihaja na velike zaslone prvič že to soboto ob 17.55, se bo dotikala najrazličnejših tem o zdravju, prostem času, zdravem načinu življenja, mitih in resnicah ter vseh tematikah, ki jih najdete na Vizita.si.

Nasmeh zdravju 19. 03. 2021 05.45

Anja Markovič: ''Mislim, da je treba slišati telo''

Oddajo Nasmeh zdravju bomo lahko spremljali na velikih zaslonih na POP TV od 27. marca, vsako soboto ob 17.55. Oddajo o zdravju, prostem času, zdravem načinu življenja, o reku 'zdrav duh v zdravem telesu', mitih in resnicah ter vseh tematikah, ki se dotikajo tovrstnega področja, bo vodila simpatična voditeljica Anja Markovič. Zanimalo nas je, kako sama skrbi za svoje zdravje, kako gleda na staranje in ali morda prisega na posebno vrsto prehrane. Preberite si, kaj nam je zaupala.

Nasmeh zdravju 17. 03. 2021 09.57

Tri nove oddaje na POP TV bodo vodili znani obrazi

Na POP TV prihajajo kar tri nove, čisto sveže oddaje z znanimi voditeljskimi obrazi. Vodenje oddaje Dom in vrt prevzema Taiji Tokuhisa, oddajo Zadovoljna Nika Ambrožič Urbas, oddajo Nasmeh zdravju pa bo vodila Anja Markovič. Več si lahko pogledate v spodnjem prispevku.

Nasmeh zdravju 15. 03. 2021 15.48

Voditeljica oddaje Nasmeh zdravju

Vodenje oddaje Nasmeh zdravju prevzema voditeljica, ki je hkrati tudi urednica oddaje – to je dolgoletna televizijska voditeljica in novinarka Anja Markovič.

Nasmeh zdravju 15. 03. 2021 15.48

O oddaji Nasmeh zdravju

Na POP TV bodo konci tedna obarvani v duhu kakovostnega preživljanja prostega časa in dobrega počutja. Prihaja oddaja Nasmeh zdravja, ki bo gledalcem z uporabnimi nasveti s področja prehrane, gibanja in duševnega zdravja ter veliko mero dobre volje popeljala v svet izboljšanja zdravja in počutja.

Nasmeh zdravju 15. 03. 2021 13.08

Na POP TV prihaja nova oddaja Nasmeh zdravju

Oddaja Nasmeh zdravju, ki prihaja na velike zaslone 27. marca ob 17:55, se bo dotikala najrazličnejših tem o zdravju, prostem času, zdravemu načinu življenja, mitih in resnicah ter vseh tematikah, ki jih najdete na Vizita.si.

Nasmeh zdravju 25. 02. 2021 06.00

Kakšen učinek ima že ena polurna vadba?

Kako hitro se pokaže učinek telovadbe? Najnovejša študija, ki so jo izvedli na ameriški univerzi v Marylandu, je pokazala, da se pri zdravih starejših odraslih povečana aktivnost v delu možganov, ki je povezan s spominom, pokaže že po eni polurni vadbi.

Nasmeh zdravju 09. 02. 2021 06.00

Kakšna vadba je primerna za ženske v 'zrelih' letih?

Nekatere ženske so celo življenje aktivne, nekatere vmes takšno ali drugačno vadbo zaradi različnih razlogov prenehajo, spet druge pa se za gibanje odločijo šele kasneje, ko se začnejo zavedati njegovega pomena. Ne glede na to, v katero skupino spadate, vam v nadaljevanju predstavljamo izvrstne vaje za starejše ženske!

Nasmeh zdravju 28. 01. 2021 06.00

14 znakov, ki nakazujejo na upočasnjeno delovanje jeter

Jetra so eden ključnih organov, ki sodelujejo pri prebavi in iz našega telesa izločajo toksine. Če ta organ v našem telesu ne deluje pravilno ali pa deluje zgolj upočasnjeno, so to lahko kaže na različne načine.

Nasmeh zdravju 28. 01. 2021 06.00

Zakaj sčasoma skoraj vsi osivimo?

Med tem, ko je opazen trend barvanja las na sivo med mladimi, se starejši ljudje, predvsem ženske, večkrat odločajo, da svoje naravno sive lasje barvajo, da skrijejo osivelo glavo. Zakaj in kdaj ljudje sivimo, kakšne so razlike med rasami in kdaj lahko govorimo o prezgodnjem sivenju?

Nasmeh zdravju 27. 01. 2021 06.00

Glavne prednosti in slabosti ketonske diete

Glavno načelo ketonske diete je zmanjšan vnos ogljikovih hidratov. Ko beseda nanese na njo, se zdi, da smo ljudje razdeljeni le na dva pola - tiste, ki nanjo absolutno prisegajo in jo priporočajo vsem ostalim, ter tiste, ki opozarjajo na njene bistvene pomanjkljivosti, ki se dotikajo predvsem zdravstvenega vidika in samega zdravja. Dejstvo je, da ima ketonska dieta, tako kot vse v življenju, svoje prednosti in slabosti, kot takšna pa tudi ni primerna za vse in za vsakogar.

Nasmeh zdravju 27. 01. 2021 06.00

Kaj je manifestacija?

Učenje, kako nekaj manifestirati, se začne z razumevanjem, kaj manifestacija sploh je in kaj ni. Pri tem je treba dodati, da nekateri menijo, da manifestiramo ves čas– namensko ali pa nezavedno. Poglejmo si, kaj o tem pravi stroka.

Nasmeh zdravju 22. 01. 2021 06.00

Bolečine v hrbtu skrivajo vaša neizražena čustva

Po mnenju dr. Johna E. Sarna, avtorja knjižne uspešnice, ki govori o bolečinah v hrbtenici, je tenzijsko mionevralni sindrom (TMS) diagnoza za stanje, v katerem nam čustveni stres in preobremenjenost povzročata telesno bolečino. Trdi, da je TMS trik. Predstava, ki jo vaše telo uprizarja, da bi vas zmedlo in prikrilo vaša nelagodna in negativna čustva.

Nasmeh zdravju 05. 01. 2021 05.30

Vse, kar morate vedeti o botoksu

Ko je govora o kakršnih koli estetskih posegih, imamo ljudje mnogokrat napačne predstave. S Katarino Živec, dr. med., specialistko plastične kirurgije, smo se zato tokrat pogovarjali o botoksu.

Nasmeh zdravju 17. 12. 2020 05.44

4 stvari, ki veljajo za eliksir zdravja

Naslednji napitek naj bi pomagal pri utrujenosti in izčrpanosti, želodčnih težavah, bronhitisu, čistil naj bi jetra, poleg tega pa tudi krepil srce in ožilje!

Nasmeh zdravju 30. 11. 2020 06.00

Težave z dihanjem lahko pomagajo lajšati te rastline

Spremenljivo vreme že od nekdaj prinaša virusne in bakterijske okužbe. Ljudje se soočamo z bronhitisom, pljučnicami, akutnim bronhitisom, poslabšanjem astme ali pa zgolj s prehladom, ki ni ravno prijeten. Zeliščni pripravki nam lahko delno pomagajo pri lajšanju teh težav.

Zdravje 20. 11. 2020 12.27

Prva pomoč za izboljšanje odpornosti

Dobro delujoč imunski sistem je prvi korak do zaščite pred bakterijami in virusi, zato je prav, da mu namenite več pozornosti, da boste ostali zdravi.

Duševno zdravje 28. 10. 2020 05.45

Branje mimike pod zaščitno masko

Čeprav je koronavirus, ki je letošnje leto svet obrnil na glavo, očem neviden, so eden od zelo očitnih znakov pandemije zaščitne maske. Marsikdo je mislil, da bo njihova uporaba kratkega veka, a vse bolj očitno postaja, da bodo z nami še precej časa. Ne preostane nam torej drugega, kot da jih sprejmemo kot del življenja in se naučimo potrebnih veščin, med katere sodi tudi branje mimike. Imate tudi vi težave, ker nikoli ne veste, kaj misli in kako se počuti oseba, s katero se pogovarjate, ko nosi masko? Predstavljamo vam nekaj namigov, na kaj je treba biti pozoren.

Nasmeh zdravju 22. 10. 2020 06.00

Kako najbolje izkoristiti upokojitev in leta v pokoju?

Prepričanje, da se življenje po upokojitvi konča ali pa da so starostniki vedno neaktivni ter betežni, ni le zmotno, temveč je tudi škodljivo. S sodobno medicino in razvojem sodobnega načina življenja so tudi med starejšimi takšni starostniki, ki so velikokrat še bolj aktivni kot številni mladi, hkrati pa imajo starostniki nekaj, česar se morajo navadno mladi še priučiti – resnično, če si le dovolijo, znajo izkoristiti čas, ki ga imajo na voljo, in cenijo vsako minuto svojega življenja.

Nasmeh zdravju 15. 10. 2020 06.00

Najbolj priljubljen poseg v Sloveniji ostaja preoblikovanje prsi ter telesa

Naše telo nas vodi skozi celo življenje, skrbi za vse procese in pogoje, ki so potrebni za normalno delovanje, prav zato pa bi ga morali obravnavati in zanj skrbeti kot za tempelj, ki si zasluži spoštovanja.

Življenjske zgodbe 21. 09. 2020 08.50

Gašper Kramar: Močna volja te pripelje do pravih rezultatov

Gašper Kramar je spremenil svoj življenjski slog, izgubil več kot sto kilogramov, uspešno prestal prvo operacijo odstranitve odvečne kože in dokazal, da se vse da, če se hoče. To je zgodba o popolni preobrazbi.

Duševno zdravje 12. 08. 2020 08.14

Čustva in vrste čustvenih odzivov

Različne vrste čustev vladajo v našem vsakdanjem življenju, na podlagi teh pa se odločamo in sprejemamo odločitve, ko smo srečni, žalostni, jezni, v dolgočasju ali pa celo frustrirani. Aktivnosti, hobije in različne okoliščine izbiramo na podlagi čustev, razumevanje teh pa nam pomaga pri lažjem krmarjenju v življenju. Kaj sploh so čustva in kakšni so čustveni odzivi?

Puberteta 22. 06. 2020 07.30

Boljša samopodoba lahko pomeni boljše življenje

Kakšna je vaša samopodoba? Pravzaprav jih imate več, pojasnjuje psihologinja in psihoterapevtka Branka Strniša. “Lahko imamo na enem področju izrazito dobro samopodobo, medtem ko nam na drugem peša." Lahko ste na svojem področju dela zelo samozavestni, vendar se počutite negotovo, če morate na sestanek, na katerem ste primorani o svojem delu govoriti z neznanci.

Domače 12. 06. 2020 10.30

Veronika iskreno o svoji bolezni: "Ves čas sem si govorila, da bo minilo, da bo kri izginila. Ampak ni."

Med kronične vnetne črevesne bolezni uvrščamo ulcerozni kolitis in Crohnovo bolezen. Oba potekata navadno v obliki izmenjujočih se zagonov vnetja in različno dolgih obdobij, v katerih je bolnik brez težav. Vzroki za obe bolezni ostajajo slabo pojasnjeni.

Bolezni 29. 05. 2020 08.45

Parodontalna bolezen: Lahko jo ustavimo, a ne moremo je odpraviti.

Vam spet krvavijo dlesni? Se vam maje zob, čeprav je še čisto cel. Obiskati boste morali zobozdravnika.

Osebna rast 26. 03. 2020 07.35

Kdaj je (navidezna) pozitivnost toksična?

Verjetno vsi poznamo tiste znane stavke in afirmacije: bodi pozitivno naravnan, ohrani nasmeh na obrazu, razmišljaj le o pozitivnem izidu, dovoljene so samo pozitivne vibracije, tu ni prostora za negativnost … Vse lepo in prav, a ne vedno in za vsako ceno. Konstruktivno je, da smo v življenju pozitivno usmerjeni in se trudimo to tudi ohranjati, a pri tem ne smemo zanikati vseh ostalih čustev, ki jih doživljamo. Včasih nekateri posamezniki v veliki želji živeti pozitivno potlačijo vse tisto, kar se jim zdi, da v tak način razmišljanja ne sodi. V tem primeru lahko govorimo o zlagani pozitivnosti, ki v odnosu do sebe in drugih naredi več škode kot koristi.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996