sol

Aromatična postrv
Imate radi ribe, pa nimate več idej, na kakšen način bi jih pripravili? Tukaj je recept za okusne aromatične postrvi, polnjene z nadevom iz kumar, limoninega soka in koprca – dišeče začimbne rastline, ki izvira iz osrednje Azije.

Piščančje meso erevan
Priprava je povsem preprosta. Piščančje meso začinite z gruzijsko mešanico začimb, potem nanj položite sir in ga zvijte ter popecite. Zraven posrežite riž z rozinami.

Rižota 'na belo'
Rižota 'na belo' je okusna kombinacija riža in raznovrstne zelenjave ter stročnic. S takšnim obrokom organizmu zagotovimo veliko vitaminov in mineralov.

Gruzijska bedrca
Tokrat vam predstavljamo recept za piščančja bedrca v jogurtovo-medeni omaki z veliko raznolike zelenjave, začinjeno z začimbo hmeli suneli. Takšen obrok ima maščobe v sprejemljivih vrednostih, poleg tega je bogat tudi z vlakninami.

Čemaž proti holesterolu
Čemaž so poznali že stari Rimljani. Raste od marca do junija in cvete v aprilu in maju v gosto poraslih preprogah. Mladi listi so sveže zeleni in svetli, zraste od 25–30 centimetrov visoko. Lahko ga gojite, a čebulice posadite v vlažna tla pod drevesi in grmovjem.

Eksotične bučke
Bučke so izredno primerne za prehrano bolnikov, ker so nizkokalorične, lahko prebavljive in nevtralnega okusa. Predstavljamo vam recept za štiri osebe.

Sardine z gorčico
Imate radi ribe, vendar ste se jih nekoliko naveličali, ker jih pripravljate na vedno enak način? Potem vas bo morda razveselil tale recept za namaz iz sardin in gorčice.

Teletina po mediteransko
Ker se poletje počasi končuje, jesen pa nezadržno bliža, se lahko v tople poletne dni vrnete s hrano, pripravljeno po mediteransko. Tokrat vam prestavljamo recept za mediteransko teletino.

Rapsodija
Če želite sebi in svojim bližnjim pripraviti zdravo večerjo, potem je rapsodija prava izbira. Njene glavne sestavine so namreč piščančje meso, ki ima veliko beljakovin in malo slabih maščob, ter zelenjava, ki je bogata s številnimi vitamini in minerali.

V solati več soli kot v hamburgerju?
Ameriška raziskava 270 že pripravljenih solat, ki jih prodajajo v trgovinah, je pokazala, da nekatere od njih vsebujejo celo več soli kot hamburgerji. Najbolj slana solata je vsebovala kar 3,51 grama soli. Odraslim ljudem sicer zadostuje že slab gram in pol soli dnevno, za otroke pa je ta vrednost še nižja.

Grška solata
Grška solata je tipični primer obroka iz sončnega Sredozemlja. Ta solata nam nudi bogastvo okusov in barv, ki našemu organizmu podari veliko antioksidantov, zaveznikov v boju s prostimi radikali.

Dvobarvna kremna juha
Odlično uravnotežen obrok, z uravnoteženim razmerjem maščob, ogljikovih hidratov in beljakovin, majhno vsebnostjo holesterola in natrija ter precejšnjo količino dietnih vlaknin. Zaradi navedenih lastnosti lahko v tej kremni juhi uživajo prav vsi.

Pilav z jagnjetino
Mlada jagnjetina predstavlja odličen vir beljakovin, saj vsebuje vse esencialne aminokisline, ki jih človekov organizem ne more sintetizirati, so pa nujno potrebne za sintezo beljakovin.

Zdravljenje s pomočjo kristalov
Kristaloterapija je zdravljenje s pomočjo kristalov, ki energetsko očistijo telo in ga na ta način tudi zdravijo. Energoterapevti jih tako uporabljajo za zdravljenje različnih bolezni, lahko pa so namenjeni tudi le za izboljšanje počutja.

Skuša na običajen način
V poletnem času se na našem jedilniku pogosto znajdejo morske ali sladkovodne ribe. Tokrat vam predstavljamo, kako na povsem preprost način pripraviti slastne in okusne skuše. Tukaj je recept za šest oseb.

Tunina z zelenjavo
Če si želite zdravega in hkrati hranljivega zajtrka, si pripravite tunino v zelenjavi. Zraven pa spijte še pomarančni ali grenivkin sok. Tukaj je recept za štiri osebe.

Ararat
Če želite svoje bližnje presenetiti z nekoliko drugačno večerjo, poskusite pripraviti ararat. Predstavljamo vam recept za štiri osebe.

Por – naravni antibiotik
Por ima pikantno trpko aromo, ki rahlo spominja na čebulo. Poznamo spomladanske, poletne, jesenske in zimske sorte pora. Prvi dve imata daljše steblo, listi so svetlo zelene barve. Jesenski in zimski por imata krajše steblo in temnozelene liste.

Jonagold piščančje meso
Svoje bližnje lahko za kosilo presenetite z nekoliko drugače pripravljenim piščančjim mesom, kateremu za bolj svež in nenavaden okus dodate jabolka in cimet. Predstavljamo vam recept za štiri osebe.

VIDEO: Kako Lucija Gubenšek skrbi za lase?
V vročih poletnih dneh, ko veliko časa preživljamo na soncu, v morju ali bazenu, si lahko uničimo lase. Zato si jih moramo primerno zaščititi in pravilno negovati. Tega se zaveda tudi manekenka in voditeljica Lucija Gubenšek.

Zaščitite lase pred soncem in soljo
Sonce, sol in klor močno poškodujejo lase, posledica vseh teh dejavnikov pa so krhki in lomljivi lasje bez sijaja. Kako lahko lase najbolje pripravite na poletje, kako jih lahko zaščitite in kaj lahko zanje storite že sedaj?

Musaka s cvetačo
Za kosilo si lahko privoščite musako s cvetačo, vendar pa pazite, da bodo maščobe v mejah priporočene vrednosti. Predstavljamo vam recept za 6 ljudi.

Svetlolaske, pazite se klorirane vode
Lasje so izjemno pomemben del naše zunanjosti, saj so prva stvar, ki jo na človeku opazimo. Prav zato ni nenavadno, da o laseh krožijo tudi številni miti. Za vas smo preverili, koliko je resnice v njih.

Jogurtova solata
Zajtrk je eden najpomembnejših obrokov dneva, zato ga nikar ne izpustite. Še posebej priporočljivo pa je, da dan pričnete z zelenjavo. Predstavljamo vam zdrav obrok za štiri osebe.

Z medom nad herpes
Ali veste, da lahko glivice preprečite tako, da si noge redno namakate v slani vodi? Da lahko nohtom sijaj in naravno barvo povrnete z limono? Da lahko z medom pozdravite herpes?

Opravite z nadležnimi vraščenimi dlakami
Ste se ravno znebili nadležnih dlak, ko vam je že začela preglavice delati pordela in razdražena koža? Da, vraščene dlake res niso prijetna zadeva. Preverite, kako se jih lahko znebite in kako preprečite njihov ponovni nastanek!

Jajčevci z orehi in granatnimi jabolki
Večerja iz jajčevcev z orehi in gratiniranimi jabolki je odličen vir dietnih vlaknin. Čeprav ima večjo vsebnost maščob, pa ne vsebuje holesterola. Predstavljamo vam recept za 4 osebe.

S sadjem do lepšega videza
Ljudje vse pogosteje uporabljajo naravno kozmetiko, ki ne vsebuje konzervansov, barvil, dišav in drugih dodatkov. Zato so doma pripravljene maske in pilingi vedno bolj cenjeni.

Čemaž v jedeh
Čemaž postaja vse bolj priljubljena rastlina, ki jo lahko nabiramo v naravi in ima veliko zdravilnih učinkov. Poleg dobro poznane čemaževe juhe vam predstvljamo še nekaj slastnih čemaževih receptov.

Prečistite sečila z divjimi šparglji
Začela se je sezona nabiranja divjih špargljev. Divji špargelj, po domače "šparoga", je značilna sredozemska rastlina. Ti v Sloveniji rastejo predvsem ob obali in v slovenski Istri, najdemo pa jih tudi na Krasu ter v Vipavski dolini.