sploh

Kaj moraš vedeti o študentskem delu?
Se sprašuješ, v čem je smisel študentskega dela? Kaj to prinaša? Je cilj zgolj služenje denarja ali pridobivanje izkušenj? Zakaj pravijo, da so slednje tako zelo pomembne?

Testi na protitelesa za Covid-19 za domačo uporabo zaznajo tudi prisotnost protiteles po cepljenju
Pred časom so se v naših lekarnah pojavili testi na protitelesa za Covid-19 za domačo uporabo uglednega švicarskega podjetja LOMINA. Z njimi smo lahko preverili ali smo bili do sedaj že v stiku z virusom in ali se je naše telo nanj odzvalo s tvorbo protiteles. Po novem pa lahko z novo serijo testov, preverimo tudi ali je naše telo začelo tvoriti protitelesa po cepljenju.

Razvili revolucionarno zdravju prijazno razkužilo za roke in površine
Danes živimo v nenavadnem obdobju, na katerega se moramo zaradi epidemioloških razmer zelo hitro prilagajati. Človeštvo se spopada z mnogimi neznankami. Mnoge med nami bega, kakšna bo prihodnost človeštva. Bomo še lahko živeli normalnost, ki smo jo poznali pred leti? Bo lahko človek človeka še objel brez prisotnosti mask, cepiv in razkužil? Se bomo sploh še lahko družili v večjem številu in v zaprtih prostorih? Na nekatera vprašanja si prizadevajo odgovoriti tudi v slovenskem podjetju EKO GEA iz Šempetra v Savinjski dolini, v katerem so poiskali rešitve, ki so ljudem prijaznejše za zdravje.

Šesta oddaja Nasmeh zdravju na velikih zaslonih že jutri
Za katere svoje navade bi rekli, da so zdrave? Zajemajo zgolj telesne aspekte ali tudi psiho in duha?

To lahko naredite za svoje zdravje
Življenje je nepredvidljivo, ampak to ne pomeni, da ne moremo storiti ničesar, da bi nam bilo bolje, saj lahko prevzamemo odgovornost za svoje zdravje. Že res, da se boleznim, nesrečam in podobnim nevšečnostim ne moremo popolnoma izogniti, lahko pa si zagotovimo hitro zdravniško pomoč – takrat, ko jo potrebujemo.

Kako nevarno je lahko sonce?
V želji po zagoreli in lepi polti se velikokrat ne zavedamo ali pa sploh nočemo slišati, kako nevarno je lahko sonce.

''Vsak hrepeni po osrečujoči partnerski zvezi, kjer je slišan, razumljen, ljubljen, podprt s strani partnerja''
Kaj je tako imenovani izpopolnjen odnos? Kaj so zdravi obrambni mehanizmi in kateri so tisti, ki nam v partnerskih odnosih in tudi sicer škodijo? Kako se lahko rešimo spon lastnih obrambnih mehanizmov, ki največkrat izvirajo iz ranega otroštva, in zaživimo 'srečno' življenje? O tovrstni tematiki smo se pogovarjali s specialistko zakonske in družinske terapije Anjo Kovačič.

Kako si lahko pomagamo pri spomladanski utrujenosti?
Spomladanska utrujenost ni bolezen, temveč začasna zdravstvena motnja, ki je vezana na določen geografski pas, kjer so razlike med letnimi časi zelo izrazite, poudarja dr. med., zdravnica družinske medicine, Nena Kopčavar Guček.

5 stvari, ki vam lahko pomagajo ohranjati motivacijo
Vsak od nas ima svoj način, kako ohranja motivacijo, a priznajmo si, da vsi kdaj pa kdaj potrebujemo kakšen dodaten nasvet ali pa iščemo 'recept', kako naprej. Mohamed Osman, strokovni sodelavec portala Mayo Clinic, je predstavil nekaj 'priporočil', ki bodo morda v pomoč tudi vam.

''Stigmatizacija težav v duševnem zdravju je še vedno prevelika''
Kakšne so razmere na področju duševnega zdravja mladih v času trenutne epidemije in v povezavi z njo? V medijih lahko poslušamo o vplivih na ekonomijo in na splošno na ves sistem, premalo poudarka pa dajemo svojemu splošnemu duševnemu zdravju predvsem duševnemu zdravju mladih, za katere so trenutne razmere vse prej kot lahke.

Si želite top forme – fizične in psihične? Začnite svoj dan tako
Vsi vemo, kako je, ko se zbudimo sitni in nam gre narobe samo ena stvar, v nadaljevanju dneva pa si te samo še sledijo ... Le zakaj pravijo, da je tako zelo pomembno, kako začnemo svoj dan?

Vse, kar morate vedeti o ajurvedi
Ajurvedska medicina (na kratko ajurveda) je eden najstarejših celostnih in celovitih sistemov zdravljenja na svetu. Nastala naj bi že pred več kot 3000 leti v Indiji.

6 stvari, na katere ne pozabi v trenutnih razmerah
Obdobje, v katerem smo, ni lahko za nikogar od nas. Nekateri se soočajo z manjšimi 'pretresi', drugi z večjimi. Ni več toliko prostora za druženje, večino časa preživimo doma, dodatno pa se je vse tako rekoč preselilo na splet. V nadaljevanju smo zbrali nekaj stvari, ki jih lahko narediš in jih izkoristiš v tem norem času.

Zakaj je pomemben imunski sistem?
Že od nekdaj smo iskali načine, kako bi se zaščitili pred okužbami – od tistih, ki jih že poznamo, do tistih, ki jih šele spoznavamo. Ključno vlogo pri tem pa ima naš imunski sistem, ki je v prvi bojni vrsti pred patogeni oziroma škodljivimi mikroorganizmi.

Najpogostejše napake, ki jih delamo pri 'zdravi prehrani'
Sploh potrebujemo prehranske dodatke, če imamo urejeno osnovno prehrano? Kako pomembne so v resnici beljakovine pri treningu, kako nevarni so zares ogljikovi hidrati in kakšne ekstremizme vse poznamo, ko je govora o 'zdravi prehrani'?

Vsi pozitivni in negativni vplivi teka na naše duševno zdravje
Kdaj pri teku govorimo o sproščanju, kdaj o bežanju? Nemalo raziskav je bilo opravljenih na temo odvisnosti od teka, ampak kaj o njej sploh vemo in kako 'realna' je?

Kakšna je razlika med pozitivnim življenjskim pristopom in toksično pozitivnostjo?
Je lahko pozitivnosti preveč? Kaj sploh je toksična pozitivnost in zakaj je škodljiva? Poglejmo si tanko, resnično tanko, ločnico, ki ločuje zdravo samopodobo, samozavest in samospoštovanje ter tako imenovano škodljivo prepričanje, da 'ignoriranje problemov slednje odstrani'.

6 vprašanj, ki si jih postavi, preden izbereš fakulteto ali srednjo šolo
V življenju se mnogokrat sprašujemo, kaj je smiselno, kaj je prav, kaj je za nas boljše in predvsem, katera pot je za nas prava. Z razlogom pravijo, da je izbira srednje šole ali fakultete ena izmed pomembnejših prelomnic v našem življenju, zato smo zbrali nekaj stvari, ki jih moraš vedeti, preden to odločitev sprejmeš tudi sam.

Kaj je senčna plat naše osebnosti in kako jo lahko sprejmemo?
V jungovski psihologiji je senca (znana tudi kot id, senčni vidik ali senčni arhetip) bodisi nezavedni vidik osebnosti, ki ga zavestni ego v sebi ne prepozna, bodisi ga noče sprejeti in ga celo zavrača.

Ključ do uspeha sta disciplina in vztrajnost
Veliko ljudi se ukvarja s čarobno formulo za uspeh. Vsak se po svoje sooča z izzivi in išče napredek. Nekateri prisegajo na afirmacije in zakon privlačnosti, drugi ne morejo brez tabel in pisanja dnevnih ciljev, tretji stremijo k nenehnemu strokovnemu izpopolnjevanju. Nobena od metod ni napačna. Prav je, da smo osredotočeni na cilje, ki jih želimo doseči, in da se pri tem tudi motiviramo. A če povlečemo črto, sta za uspeh na koncu vedno potrebni dve ključni stvari, ki nas pripeljeta od razmišljanja do dejanskega doseganja svojih zamisli, dosežkov in sanj. To sta disciplina in vztrajnost. Gre za spretnosti, ki ju lahko uspešno razvijamo, če se le tako odločimo.

Si želiš drastično spremeniti svojo pričesko? Potem si najprej preberi to
Kaj moraš vedeti, če si želiš drastično spremeniti svojo barvo las ali pa se zgolj ostriči? Predstavljamo 8 stvari, o katerih mnogi ne razmišljajo.

Kako komunicirati z verbalno žaljivimi ljudmi?
Ker ljudje jezo izražamo na različne načine, ima lahko mnogo obrazov. Nekateri je ne želijo čutiti, zato jo potlačijo ali pa jo izražajo s pasivno agresijo. Drugi jo težko obvladujejo, zato kričijo, žalijo in so tudi fizično agresivni. Kako se torej znajti v situacijah, ko moramo komunicirati z osebo, ki jo preplavi jeza?

Na POP TV prihaja nova oddaja Nasmeh zdravju
Oddaja Nasmeh zdravju, ki prihaja na velike zaslone 27. marca ob 17:55, se bo dotikala najrazličnejših tem o zdravju, prostem času, zdravemu načinu življenja, mitih in resnicah ter vseh tematikah, ki jih najdete na Vizita.si.

5 zanimivih stvari, ki se dogajajo s tvojim telesom, ko imaš menstruacijo
Obstajajo dekleta in ženske, ki nimajo niti enega simptoma in težave, a so te v manjšini. Večina žensk ima vsaj nekaj simptomov, če ne že skoraj vseh, ki pridejo skupaj z menstruacijo. Želimo ti povedati, da so ti nekaj povsem normalnega.

S tem nezavedno škodujete svojemu imunskemu sistemu
Verjetno smo vsi na neki točki svojega življenje pomislili, kako lahko zgradimo močan imunski sistem. Le kdo si ne želi, da skoraj nikoli ne bi zbolel, da bi imel ves čas obilico energije, dodatno pa bi se večino časa še odlično počutil. Je to sploh mogoče?

5 mitov o čustvenem prenajedanju
Strokovnjaki se strinjajo, da je čustveno prenajedanje nezaželen spremljevalec naše obsedenosti z vitko postavo in je tudi glavni razlog, da težko izgubimo odvečne kilograme. Zakaj sploh prihaja do čustvenega prenajedanja in kako se lahko ustavimo?

Veste, kaj je somnifobija?
Takšnih in drugačnih motenj, ki so povezane s spanjem, je kar nekaj, mednje pa lahko umestimo tudi somnifobijo, pri kateri gre za tesnobo in strah ob misli na odhod v posteljo. Ta fobija je znana tudi kot hipnofobija, klinofobija, spalna tesnoba ali preprosto strah pred spanjem.

7 stvari, ki bi jih moral narediti, preden zapustiš srednjo šolo
Srednja šola je nekako zadnje obdobje v našem življenju, v katerem nam še visijo nad glavo starši, hkrati pa smo vezani v neko skupnost. Študij v tem pomenu ni več enak, saj smo vsaj delno prepuščeni sami sebi. Katere so torej zabavne, nore, a tudi uporabne stvari, ki bi jih moral narediti, preden zapustiš srednjo šolo?

Tako lahko postaneš uspešnejši
Za karizmo, videz, 'dobro življenje' in veliko drugih stvari ljudje radi rečemo, da se moramo s formulo za uspeh preprosto roditi. Pa je to res ali se vsa 'skrivnost' skriva v produktivnosti? Slednjo lahko vsekakor izboljšaš in obrneš sebi v prid. Preberi, kako.

Kleptomanija se običajno začne v obdobju pubertete
Ste bili v trgovini že kdaj priča osebi, ki je med policami skrivaj kradla? Čeprav krajo pogosto povezujemo z osebami, ki si stvari finančno ne morejo privoščiti, pa je v nekaterih primerih kraja lahko tudi del posebne motnje, ki ji pravimo kleptomanija. Takšna oseba ne more obvladati želje po kraji predmetov, ki jih ne potrebuje. V tem primeru torej ne gre za potrebo, ampak za prisilo.