sploh

To je eden glavnih krivcev za bolečine v sklepih
Vse toplejši dnevi kar kličejo po preživljanju prostega časa v naravi, uživanju v sprehodih, teku, kolesarjenju in drugih aktivnosti na svežem zraku. A žal se pogosto dogaja, da nam tovrstne aktivnosti otežuje nelagodje v sklepih in hrbtenici, tudi bolečine, težave pa se lahko še stopnjujejo, če se spopadate s prekomerno težo. Kje tiči vzrok in kako si pomagati?

Kaj se zgodi v telesu, če vsak dan uživamo vitamin C?
Vitamin C naravno najdemo v nekaterih živilih, jemljemo pa ga lahko tudi v obliki prehranskih dopolnil. Kako ustrezen dnevni vnos tega vitamina vpliva na naše telo?

Vse, kar morate vedeti o naravni kozmetiki
Kaj sploh je naravna kozmetika? Kakšna je – če sploh obstaja – razlika med naravno in ekološko kozmetiko? Na kaj moramo biti pozorni pri nakupu, kaj pomenijo certifikati in kakšni so morebitni zavajajoči triki? V tokratnem članku zajemamo vse, kar morate vedeti v povezavi z naravno kozmetiko.

Odlašate? 9 znakov, da ste v razmerju, ki se mu izteka čas
Ne, nikakor ni dobro ’odkorakati’ stran že zaradi najmanjše napake človeka, s katerim smo. Toda tudi druga skrajnost ni dobra – da vztrajamo, četudi vemo, da razmerje nikamor ne vodi. Kako prepoznati znake?

Nad tegobo sodobnega časa na naraven način
Hiter življenjski tempo, pretežno 'sedeči' delovniki, pomanjkanje gibanja, neuravnoteženi obroki – to je le nekaj potencialnih vzrokov za počasno prebavo in zaprtost, ki pa ju neredko zanemarjamo, misleč, da bo bolje samo od sebe. Ko se neuspešni obiski stranišča nadaljujejo, se večina zapodi do najbližje lekarne po odvajala, čeprav obstaja več popolnoma naravnih rešitev, ki učinkovito odpravijo zaprtost. Kdaj pa sicer sploh lahko govorimo o redni prebavi?

Zakaj je hujšanje pred poletjem največkrat nesmiselno?
Ste tudi vi med tistimi, ki že spomladi odštevajo dneve do poletnega dopusta, hkrati pa se lotevate velikopoteznega hujšanja? Poletje ni več daleč, kljub temu pa še imamo nekaj tednov za 'preobrazbo telesa'. Vsaj tako mislimo, kajne?

Zakaj nas privlačijo čustveno nedostopni partnerji?
Čustveno nedostopni partnerji so tisti, ki se v razmerju ne morejo ali nočejo zavezati. Navadno si želijo ohranjati zgolj priložnostne in nedefinirane odnose, da bi se izognil soočenju s čustvenimi obveznostmi, brez česar pa v resnem in zavezujočem razmerju ne gre. Če v svoje življenje vedno znova privabljamo moške, ki ne zmorejo ali ne znajo oblikovati zrele partnerske zveze, je pomembno razmisliti o vsebinah, ki jih nosimo v sebi.

Kako premagati perfekcionizem?
Vsaka stvar ima svoje meje – tudi delo. In čeprav se sliši paradoksalno, je lahko želja po tem, da bi vse naredili čim hitreje in čim bolj popolno, izredno slaba za naše zadovoljstvo in tudi za našo produktivnost.

Dva trika za postavljanje mej
Bodimo iskreni – precej težko se je postaviti zase. Po eni strani so nas starši naučili, da moramo biti prijazni in da ne smemo nikogar prizadeti. Po drugi strani imamo vsi v sebi naravni impulz, da vsakogar, ki se ne strinja z nami in nas omejuje, nekam pošljemo. Res – težko se je mirno in asertivno postaviti zase.

Nasilje v odnosu niso vedno modrice
Zakaj je tako zelo pomembno, da se o nasilju v odnosih več govori? Zato, ker so nekatere oblike nasilnega vedenja tako zelo prikrite, da se veliko časa morda sploh ne zavedamo, da smo v zlorabljajočem odnosu. Preveri, kateri so ključni alarmi, da odnos ni zdrav in da ga je bolje zaključiti. In ne pozabi – nikoli ne čakaj, da bolje.

Nevarno stanje, s katerim se spopada več kot 60 odstotkov Slovencev
Srčno-žilne bolezni so tako v razvitem delu sveta kot tudi Sloveniji že desetletja najpogostejši vzrok obolevnosti in umrljivosti odraslih. Dejavnikov tveganja je več, med najpogostejšimi pa je zagotovo povišan holesterol v krvi. Na srečo lahko že z manjšimi spremembami življenjskega sloga veliko pripomoremo k zmanjšanju tveganja za omenjene bolezni ter posledično boljši kakovosti življenja. Kako?

Bakerjeva cista: vzroki, simptomi in zdravljenje
Bolečina za kolenom je eden najbolj poznanih simptomov Bakerjeve ciste. Slednja lahko povzroči hude bolečine in celo oteži gibanje. Kaj sploh je Bakerjeva cista in kako poteka zdravljenje?

Pokaži, kdo si!
Prebral si že naš članek o pasteh influencerstva (link do članka) in veš, na kaj moraš biti pozoren, da se ne bo želja po internetni slavi prelevila v nočno moro. Kljub temu te influencerstvo mika – veš, da v sebi skrivaš veliko stvari, ki bi jih rad delil s svetom.

Plusi in minusi spoznavanja prek spleta
Si tudi ti že kdaj iskal nova prijateljstva ali celo romanco s pomočjo spletnih aplikacij? Dandanes imamo svet tako rekoč na dlani, skupaj z njim pa tudi pisano paleto osamljenih src, ki iščejo prijatelja za pogovor ali celo resno ljubezen. A tako kot vsaka druga stvar ima tudi ta svoje prednosti in slabosti. Jih že poznaš?

Kako učinkoviti so kondomi?
Včasih slišimo kakšnega fanta, ki pravi, da ne bo uporabljal kondomov, ker ga motijo ali pa ker 'sploh ne nudijo takšne zaščite'. Poglejmo si, zakaj to ni res in kako učinkoviti so sploh kondomi.

Kaj je čustveno prenajedanje?
Ne jemo vedno samo zato, da bi potešili lakoto, ampak lahko v hrani vidimo tudi možnost za lajšanje negativnih čustvenih stanj, tolažbo, nagrado in razbremenitev od stresa. V psihologiji je znano, da so hrana in čustva močno povezani, kar se lahko kaže tudi v obliki raznovrstnih motenj hranjenja. A tokrat postavljamo v ospredje predvsem to, kako čustva vplivajo na prekomerno težo, ter razliko med čustveno in fizično lakoto.

Zamašen nos in Jadransko morje
Smrkanje, kihanje in zamašen nos pozimi? Seveda, nič novega. A z izbiro prave metode lahko intenzivnost in trajanje tovrstnih znakov prehlada omilimo, z rednim in pravilnim čiščenjem nosu pa do določene mere celo preprečimo.

Že veste, s čim boste nadgradili svoj dnevni prostor?
Od popolne vizije doma, kjer boste uživali vi in vaši najdražji, gostje pa bodo navdušeni, vas loči le kos ali dva. Za estetsko dovršen interier lahko poskrbite z manjšimi dodatki, ki bodo pika na i celotnemu izgledu vašega doma.

Ana Praznik iskreno o svojem življenju: od otroštva do 40. rojstnega dne
Ana Praznik je pri svojih rosnih 19. letih stopila na avdicijski oder šova Popstars, vse ostalo pa je zgodovina. S skupino Bepop, v katero je bila izbrana, je ustvarila čudovito zgodbo, ki traja še danes, vmes postala mamica in voditeljica Delovne akcije ter bogatejša za številne življenjske izkušnje. Tokrat sva z Ano iskreno govorila o vsem: o njenem otroštvu, prvih korakih v svetu glasbe, bolečih izgubah, materinstvu, osebni rasti in vsem ostalem, kar je Ano zaznamovalo, da je danes to, kar imajo radi vsi Slovenci.

Kje poiskati pomoč, če doma nimaš podpore?
Najstniško obdobje je turbulenten čas, v katerem se pojavljajo različne dileme, skrbi, vprašanja in težave. A kaj storiti takrat, ko zaradi različnih razlogov na pomoč staršev ne moreš računati ali pa je ravno družina glavni razlog težjih stisk?

Se počutiš izgubljeno? Preveri, zakaj to ni nujno slabo
Ne obstaja človek, ki se vsaj enkrat v življenju ne bi počutil 'izgubljeno'. Saj veš, tisti občutek, ko ne veš, kaj bi, kaj je prav, kaj je narobe, predvsem pa tisto, najpomembnejše – kaj si sploh želiš.

7 razlogov za bolečino in krče po spolnem odnosu
Če se bolečine v trebuhu in krči po spolnem odnosu pri ženski pojavljajo redko, ni nobenega razloga za paniko. Če se to dogaja pogosto ali celo redno, pa je dobro, da v prvi vrsti poznate razloge, dodatno pa, da v primeru resnejših bolečin obiščete svojega ginekologa.

Želite prekiniti prijateljstvo, a brez slabega občutka? 5 nasvetov, kako lahko to storite na miren način
Nič kaj takšnega ni, če kakšno prijateljstvo prerastemo ali pa se končno zavemo, da morda ni tako zelo dobro za nas, kot smo sprva mislili. In vsekakor se prijateljstvo lahko končna na miren način. Poglejmo si, kako.

Zakaj motivacija pri ciljih sploh ni tako pomembna?
Nenehno poudarjamo, kako bodisi nimamo ali pa imamo motivacijo, kako nam jo primanjkuje in velikokrat ne vemo, kako in kje začeti – z učenjem ali pa s katero koli drugo stvarjo. Resnica je, da večini od nas ne primanjkuje motivacije, temveč discipline. O tem je v tokratnem videu spregovoril Oskar. Spodaj si lahko ogledaš svežo vsebino.

Kaj je manipulacija in kako jo prepoznamo?
Manipulacija je praksa uporabe posrednih taktik za nadzor vedenja, čustev in odnosov. Najpogosteje se dogaja v zasebnih odnosih, znotraj partnerstva ali družine, pa tudi v poklicnem življenju, v sklopu odnosov med sodelavci. Širše in splošno gledano pa smo manipulaciji podvrženi vsak dan preko oglasov in ostalih prodajnih taktik.

Nenavadni spolni fetiši, za katere še niste slišali
Tako kot se ljudje med seboj razlikujemo po videzu in načinu življenja, so si raznoliki tudi naši spolni okusi. A če gremo še korak naprej, se lahko tokrat malce bolj osredotočimo na spolne fetiše, ki so ponavljajoče močne spolne fantazije ali vedenja. Za nekoga je med spolno aktivnostjo nadvse vznemirjujoča uporaba podvezic, škornjev in svilenih rjuh, za drugega morda uporaba različnih nenavadnih predmetov ali izvajanje posebnih aktivnosti. Fetišizem sicer spada med parafilije, spolne navade, ki vključujejo širok spekter neobičajnega vedenja. Omenja jih tudi diagnostični in statistični priročnik duševnih motenj.

Vse, kar morate vedeti o povečanju ustnic
Povečanje ustnic je vedno bolj priljubljen estetski poseg, ki vam lahko zagotovi polnejše in bolj izrazito oblikovane ustnice. Danes je injekcijsko dermalno polnilo najpogosteje uporabljena metoda za povečanje ustnic. Poznamo več vrst dermalnih polnil, toda najpogostejša polnila so danes izdelki, ki vsebujejo snovi, podobne hialuronski kislini. Zanimalo nas je, ali je takšen poseg varen, za koga je primeren in za koga morda ni, navsezadnje pa, kako poteka. Pogovarjali smo se s specialistom plastične, rekonstruktivne in estetske kirurgije, dr. med. Andrejem Testenom.

Zakaj je sploh pomembno načrtovanje?
Si med tistimi, ki zagovarjajo bolj 'svoboden' način življenja, brez obveznosti in brez načrtovanja, ali pa si tisti, ki ima svoje življenje in navsezadnje svoj dan, načrtovan do potankosti? Ne ena, ne druga skrajnost nista dobri, a načrtovanje vseeno prinaša nekaj dobrih stvari.

Od kje izvirajo občutki krivde?
Krivda je čustveno stanje, ki ga najlažje opišemo kot notranji konflikt, ker smo storili nekaj, za kar menimo, da ne bi smeli – ali nasprotno – ker nismo storili nečesa, za kar verjamemo, da bi morali. To lahko povzroči občutek, ki ne izgine tako zlahka in ga je v nekaterih primerih težko predelati – od tod tudi izraz, da krivda razjeda.

Tega pozimi nikar ne delajte!
Hladnejša polovica leta je zelo 'radodarna' z virusnimi obolenji, za boj z njimi pa ni konkretnih zdravil. Za uspešno in čim krajše prebolevanje tovrstnih tegob se moramo tako v prvi vrsti zanašati na svoj imunski sistem, dodatno pa lahko na pomoč pokličemo tudi posebnega telesnega stražarja, ki dostavi tri glavne podpornike naše odpornosti: vitamina C in D ter mineral cink. Preverite, za kaj gre in kje jih lahko najdete!