Vizita.si

svetovna zdravstvena organizacija

Novice 27. 05. 2009 14.28

Razlik v zdravju med socialnimi sloji je vedno več

Zdravje celotne populacije v svetu in tudi v Sloveniji se izboljšuje, vendar se pri tem zdravje nekaterih skupin iz višjih socioekonomskih skupin izboljšuje hitreje. Zaskrbljujoče je, da se razlike na področju zdravja še naprej povečujejo.

Novice 28. 04. 2009 09.50

V Sloveniji redno spremljajo ocene stanja o prašičji gripi

Odkar smo prejeli novico o pojavu bolezni, ki jo prenaša nov virus gripe A (H1N1), v Sloveniji stalno spremljamo ocene stanja, ki jih posreduje Svetovna zdravstvena organizacija in smo v rednih stikih z Evropskim centrom za spremljanje in obvladovanje bolezni, pravijo na IVZ. Kako se zaščitimo pred morebitno okužbo in kakšni so simptomi bolezni, si preberite v članku.

Duševno zdravje 21. 04. 2009 19.09

Recesija nam uničuje zdravje!

Evropska komisija in Svetovna zdravstvena organizacija opozarjata, da se bo zaradi finančne krize povečalo število obolenj. Ljudje bodo pogosteje zbolevali za različnimi oblikami raka, precej pa se bo povečao tudi število psihičnih bolezni. Kriza pa bo zaradi grozeče revščine in nezaposlenosti najverjetneje povzročila tudi povečanje mentalnih obolenj in samomorov. Kako se zaščititi in ukrepati, nam je razložila psihologinja Andreja Pšeničny.

Zdravila 05. 04. 2009 22.06

Ni vsaka utrujenost spomladanska utrujenost!

Spomladi se ljudje pogosto pritožujejo, da so utrujeni. Vendar ne gre vedno le za spomladansko utrujenost. Pozorni bodite, kadar utrujenost traja dlje kot en mesec. Takrat lahko govorimo o kronični utrujenosti ali pa o podobni bolezni – fibromialgiji.

Novice 24. 03. 2009 10.47

Svetovni dan boja proti tuberkulozi

V svetu je tuberkuloza zelo razširjena bolezen. Strokovnjaki ocenjujejo, da vsako leto za njo na novo zboli okoli 10 milijonov ljudi, pri katerih se zaradi slabih življenjskih razmer in pomanjkanja zdravil bolezen lahko usodno konča. Slovenija na srečo spada med države z nizkim številom bolnikov.

Novice 22. 03. 2008 13.05

Škodljivost soli v prehrani

Slovenija se z 12 do 13 gramov porabe soli na dan uvršča med večje porabnike soli v Evropi in presega priporočeni dnevni vnos.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1475